R5 2600X ve RTX 2060S GTA 5 Düşük FPS

ebukhz

Hectopat
R5 2600X ve RTX 2060S 8 GB modelli bir sistem topladım. ASUS B450M dragon anakartım ve XPG'nin 3000MHz'lik 8 GB RAM'ı var sistemde. Sistemi alalı 1 hafta oldu bütçeden dolayı ve genelde CS-LOL oynadığımdan taksitim bitince bir 8 GB daha RAM alma düşüncesindeyim. Her neyse yine de GTA V PUBG testlerini yapmazsam olmazdı. GTA V'e girip ayarları sona çekince şok oldum. Ayarlarım sonra advencr graphic deki ayarları da sona çekince sistem 13 FPS kadar düştü ve kasmadan mouse dönmüyordu. Advencr graphicdeki ayarları full kapatınca da sistemde 55 ile 35 arası FPS'ler görüyorum. Benim sistemin derdi RAM'ın az olması mı ya da başka bir şey mi yani?

Sen şaka mısın 😀 13 FPS diyor
Espri yapmadım.
Ben böyle bir sorunun olduğunu düşünmüyorum. Ramler ani fps düşüşü dediğimiz drop sorunu yaratır.
Başka bir sebep var.

Ki ben hayatımda GTA V çok güçlü oyun diye bir şey duymadım. Bu arkadaşlar BF5 veya Witcher gibi oyunlar oynamamış galiba.
Evet çoğu oyunda scale bir olay vardır.
Detaylar inanılmaz güzelleşir ama böyle sistemde çöker 😀. Aynı olay PUBG de var

Şunu da ekleyeyim 2080 ultra 2K ayarlarda 35-40 fps alıyormuş. Şaka galiba değil mi ?
RDR2 4K ve ultra ayarlarda 60 fps alan bir ekran kartından bahsediyoruz. RTX 2080 yani bu boru değil. GTA V de optimizasyon sorunu ... gibi bundan da kaynaklanabilir ya da anormallik var dostum.

Sorun çözülmüş şimdi gördüm.
İyi forumlar 😀
GTA V oyun içi kullanacağın VRAM miktarını manuel ayarlayabiliyorsun, diğer oyunlarda bu yok ve sırf VRAM'i arttırınca direk 50- görüyor 2K'da diğer ayarı da Ultraya alınca 35 FPS ortalama veriyor. Kartları ve oyunları gerçekte kullanmayan arkadaşlar hala neyine ısrar ediyorsunuz anlamış değilim. 2060S kullanan adam 13 FPS alıyorum diyor siz yok şu şöyledir bu böyledir geçin bunları da yeni birşeyler öğrenmeye bakın.

Espri yapmadım.

GTA V oyun içi kullanacağın VRAM miktarını manuel ayarlayabiliyorsun, diğer oyunlarda bu yok ve sırf VRAM'i arttırınca direk 50- görüyor 2K'da diğer ayarı da Ultraya alınca 35 FPS ortalama veriyor. Kartları ve oyunları gerçekte kullanmayan arkadaşlar hala neyine ısrar ediyorsunuz anlamış değilim. 2060S kullanan adam 13 FPS alıyorum diyor siz yok şu şöyledir bu böyledir geçin bunları da yeni birşeyler öğrenmeye bakın.
Sen 2060S al Ryzen 5 2600 al bunun gibi sebeplerle mağdur ol o zaman göreyim seni.
Boş laf diyor ya birde 2015 de çıkmış bir oyun ve cümlelerinde optimizasyon sorunu olduğunu belirttim. Neden bu kuyruk acısı?
Sen 2060S al Ryzen 5 2600 al bunun gibi sebeplerle mağdur ol o zaman göreyim seni.
Boş laf diyor ya birde 2015 de çıkmış bir oyun ve cümlelerinde optimizasyon sorunu olduğunu belirttim. Neden bu kuyruk acısı?
Kartları ve oyunları kullanmayan mı ?
RX 5700 ve R5 3600 bir sistemim var neyden bahsediyorsun.

Kartları ve oyunları kullanmayan mı ?
RX 5700 ve R5 3600 bir sistemim var neyden bahsediyorsun.
Bilmiyorum bu kuyruk acın nereden geliyor ama zaten tüm RTX 2000 serisi kartları kullanıyorum ve hepsi krallar gibi GTAV oynatıyor burada bahsedilen extrem ayarlar o ayarların FPS'i bu kadar düşürdüğünü ve normal olduğunu arkadaşa söyledim kısacası sisteminde sorun yok da siz niye bu kadar alındınız ki?
Madem RX5700'ün var git tüm ayarları ultraya çek bakalım kaç FPS alıyor. Burada mağdurluk bir şey yok bu ayarlar gereksiz FPS düşürüyor bundan bahsediyoruz ama sen ve senin kafanda herşeyi bildiğini sanan tipler ortaya konan bilgileri, kanıtsız hiç sayıyorsunuz.

Ben zaten ultrada oynuyorum zaten sen rahatta kal kankam. Bir şey bildiğimi de söylemedim ama. Neyse dostum sen böyle devam et bakalım GTA V güçlü oyun de geç sen uğraşma optimizasyon sorunu olduğunu falanda bilmiyorsun galiba. Neyse yanlış anlama daha tartışmak istemiyorum senle ii forumlar. 😉
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Al bakalım.
Ben zaten ultrada oynuyorum zaten sen rahatta kal kankam. Bir şey bildiğimi de söylemedim ama. Neyse dostum sen böyle devam et bakalım GTA V güçlü oyun de geç sen uğraşma optimizasyon sorunu olduğunu falanda bilmiyorsun galiba. Neyse yanlış anlama daha tartışmak istemiyorum senle ii forumlar. 😉
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Al bakalım.
MSAA da açık ultra ayarlar.
Distance Scaling de açık.
Al bakalım.

MSAA da açık ultra ayarlar.
Ki işlemcisi I7-6700K benim işlemcim daha iyi kabaca.
Konuyu açan kardeşimin sorununu distance scaling ve MSAA yı kapatarak çözduğünü söyledi. Ama videoda ikiside açık.
Neye hikmet acaba ???

Son düzenleme:
ultra2.png
ultra1.png
ultra3.png

Tüm ayarlar ultrada iken görseldeki gibi fps değeri 45-50 arası dolanıyor genelde
low1.png
low2.png
low3.png

FXAA, MSAA, Reflection MSAA ve Anisotropic filter kapalı iken ise fps 70 civarlarında dolanıyor garip bir şekilde. İşin ilginç yanı msi dragon center ayarlarında extreme performance yapılı iken bu şekilde veriyor, balanced olarak değiştirdiğimde ise 70-80 arası dolanıyor tüm ayarlar full iken, ayarları kıstığımda ise 120leri görüyor sebebini anlamadım. Sanırım dragon centerda sıkıntı var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı