R5 3500 ani sıcaklık artışları

Mustafaadsh2

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, R5 3500 işlemcim var. İşlemcim ani sıcaklık değişimleri yaşıyor. Araştırdığımda bunun CPB ile alakalı olduğunu anladım fakat benim işlemci yükte saniyelik olarak 80 derecelere kadar çıkıp geri 70 dereceye düşüyor. Bu, bir sorun oluşturur mu? 80 dereceler biraz sıkıntılı diye biliyorum, bu yüzden sordum. Sıkıntı derseniz CPB kapatacağım. Eğer saniyelik olarak o sıcaklıklara çıkması önemli değil derseniz bu şekilde devam edeceğim.

Windows arka plan işlemine göre çekirdek kullanımın artması sonucu meydana gelir anlık sıcaklık artmaları. Herhangi bir sıkıntı oluşturmaz merak etmeyin.

Windows arka plan işlemine göre çekirdek kullanımın artması sonucu meydana gelir anlık sıcaklık artmaları. Herhangi bir sıkıntı oluşturmaz merak etmeyin.

Normalde oyun oynarken falan 60 70 arası geziyor. Ama çok nadir bir anda 80 81 olup geri 70'e düşüyor.

Normalde oyun oynarken falan 60 70 arası geziyor. Ama çok nadir bir anda 80 81 olup geri 70'e düşüyor.

Gayet doğal, zaten işlemci belirli sıcaklığa geldiği zaman kendini korumak maksadı ile bilgisayarı kapatır. Yarım saniyelik mouse'ı çevirdiğinizde bile işlemci sıcaklığının 4-5 derece arttığını fark edebilirsiniz.

Geri
Yukarı