R5 3500X ve 2060 sistemde takılmalar

oytunocal

Hectopat
Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu ve bilgisayarı aldığımdan beri olan garip bir problem var.

Öncelikle sistem;
-Ryzen 5 3500X
-MSI RTX 2060

Diğer parçaları da isterseniz yazabilirim. Şu anlık bu kadar yazabiliyorum.

Soruna gelecek olursak: bazen bilgisayar açıldığı zaman şifre girme ekranında da şifreyi girdikten sonra da mouse takılarak ilerliyor, bilgisayarı yeniden başlatmak veya kapatmak istediğimde ise kapatmıyor, tuştan kapatmak zorunda kalıyorum, reset attıktan sonra düzeliyor ama ara ara bunu böyle yapıyor ve bu aşırı rahatsız edici. Farenin nasıl takıldığı ile ilgili bir video eklemeye çalışacağım. Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu ve bilgisayarı aldığımdan beri olan garip bir problem var.

Öncelikle sistem;
-Ryzen 5 3500X
-MSI RTX 2060

Soruna gelecek olursak: bazen bilgisayar açıldığı zaman şifre girme ekranında da şifreyi girdikten sonra da mouse takılarak ilerliyor, bilgisayarı yeniden başlatmak veya kapatmak istediğimde ise kapatmıyor, tuştan kapatmak zorunda kalıyorum, reset attıktan sonra düzeliyor ama ara ara bunu böyle yapıyor ve bu aşırı rahatsız edici. Farenin nasıl takıldığı ile ilgili bir video eklemeye çalışacağım. Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sistem mi takılıyor,yoksa mouse ile ilgili bir problem mi var ortada?Bunu anlayamadım ben pek.Öncelikle farklı bir mouse ile deneyerek başlayın işe.

Öncelikle sistem;
-Ryzen 5 3500X.
-MSI RTX 2060.

Soruna gelecek olursak: Bazen bilgisayar açıldığı zaman şifre girme ekranında da şifreyi girdikten sonra da mouse takılarak ilerliyor, bilgisayarı yeniden başlatmak veya kapatmak istediğimde ise kapatmıyor, tuştan kapatmak zorunda kalıyorum, reset attıktan sonra düzeliyor ama ara ara bunu böyle yapıyor ve bu aşırı rahatsız edici. Farenin nasıl takıldığı ile ilgili bir video eklemeye çalışacağım. Şimdiden teşekkürler.

Bileşenlerinde sorun olmadiğindan ekran karti surucunu, BIOS, chipset suruculerini güncelle. Bunlar güncel bileşenlerini stres testi yap örnek FurMark, AIDA64.

Sistem mi takılıyor,yoksa mouse ile ilgili bir problem mi var ortada?Bunu anlayamadım ben pek.Öncelikle farklı bir mouse ile deneyerek başlayın işe.

sistem takılıyor dostum mouse ile ilgili bir sıkıntı yok teşekkür ederim cevabın için

Bileşenlerinde sorun olmadiğindan ekran karti surucunu, BIOS, chipset suruculerini güncelle. Bunlar güncel bileşenlerini stres testi yap örnek FurMark, AIDA64.

hemen dediklerini uyguluyorum hocam teşekkür ederim

bios sürümünü elle güncelledim. chipsetler driverı da msi ın kendi sitesinden indirdim kurdum ama kurulup kurulmadığını kontrol edemiyorum ama kurulduğunu düşünüyorum

Ramler xmp olarak çalışıyorsa xmp kapatıp denermisin eğer yine olursa bu sefer ramleri tek tek denermisin.

xmp kapalıydı hocam

Bilgisayarı formatlayıp herşeyi temiz kurmayı deneyeceğim varsa önerileriniz açığım sorun devam ederse yine yazarım teşekkürler tekrar

Yeni konular

Geri
Yukarı