R5 3600 4.4 GHz overclock edersem sıkıntı çıkar mı?

Ogzhnx

Centipat
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 3600 işlemcime overclock yapmayı düşünüyorum. İyi bir soğutucu alacağım için iyi bir performans bekliyorum. İşlemciyi maksimum kaç GHz'de çalıştırayım? 4.4 GHz'de sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stabil olan değerler en iyisidir. Bu stabiliteyi de kendiniz belirleyeceksiniz; anakarta, soğutma performansına, güç kaynağına bağlı özellikler bunlar. Direkt soğutucu ile iş bitmiyor ne yazık ki.

Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 3600 işlemcime overclock yapmayı düşünüyorum. İyi bir soğutucu alacağım için iyi bir performans bekliyorum. İşlemciyi maksimum kaç GHz'de çalıştırayım? 4.4 GHz'de sıkıntı çıkar mı?

Sıvı soğutma sistemin yok ise 3600 ü 4.4 Ghz değerlerinde çalıştırmak çok mantıklı değil bence. ama iş soğutucu ile bitmiyor. Örnek beni alalım, Haziran 2019 de başladım, Eylül de 3600 e yükselttim, Kasım da kasayı güncelledim(sanırım), yine AIO sıvı soğutmaya geçtim. Geçen ay içinde 3900x yükseltmesi yaptım ve imzamdaki sisteme kadar kademe kademe geldim. Hala öğrenecek çok sey var farkındayım. Misal anakartın voltage regulator modulleri çöpmüş, bu yüzden 3900x gibi bir işlemciyi yeterince besleyemez diyen bir makale okudum. Kafa karıştı. Hadi buradan yak şimdi :S

Günün sonunda, dün itibari ile custom sıvı soğutmayı sipariş verdim, kısmet ise hafta sonu montajını yapacağım.

ve evet herşey bu render daha hızlı nasıl bitecek ile başladı :D

ve evet bu masraf kapısı bitmeyecek :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı