R5 3600 80 dereceden aşağıya inmiyor

Yns dayan

Centipat
Daha fazla  
Sıvı yerine CPU işlemci fanı da alabilirsiniz daha uygun fiyatlı aynı zamanda kasayı da mesh bir kasa ile değişirseniz sorununuz çözüme kavuşur diye düşünüyorum aynı zamanda termal macunu da bir kontrol etmek de fayda var

Hepiniz güzel fikirler yazmışsınız fakat kasayı değiştirmeyeceğim çünkü yeni aldım ama yandaki tamperli camı söküp sıvı soğutma takarsam anladığım kadarıyla sorunum çözülecektir peki düşük bütçeli 2 fanlı veya tek fanlı 240mm sıvı soğutma önerir misiniz?
Hocam bu soğutucuyu öneririm.
işimi görürmü peki
Sıvı yerine CPU işlemci fanı da alabilirsiniz daha uygun fiyatlı aynı zamanda kasayı da mesh bir kasa ile değişirseniz sorununuz çözüme kavuşur diye düşünüyorum aynı zamanda termal macunu da bir kontrol etmek de fayda var
işimi görürmü ne kadra fark eder
peki bu nasıldır https://www.hepsiburada.com/izoly-t...-islemci-sivi-sogutma-sistemi-p-HBV0000129UHZ

Kasayı niye değiştirmek istemiyorsunuz ki? Herneyse, bu ikisini önerebilirim:

Hepiniz güzel fikirler yazmışsınız fakat kasayı değiştirmeyeceğim çünkü yeni aldım ama yandaki tamperli camı söküp sıvı soğutma takarsam anladığım kadarıyla sorunum çözülecektir peki düşük bütçeli 2 fanlı veya tek fanlı 240mm sıvı soğutma önerir misiniz?

işimi görürmü peki

işimi görürmü ne kadra fark eder
peki bu nasıldır https://www.hepsiburada.com/izoly-t...-islemci-sivi-sogutma-sistemi-p-HBV0000129UHZ

Kasanın yan camını açmanız bir işe yaramayacak. Ön camı açmanız işe yarayabilir. Çok tozlanacaktır.

1- hava akışı güzel olan bir kasa al.
2- O işlemciye stok soğtucu yetersiz.
3- Kaliteli bir termal macun kullan.
4- Bütçen varsa kaliteli bir hava veya sıvı soğutma al.
5- Şu anda para harcayamam dersen BIOS'tan CPB ayarını kapat ama bu biraz performanstan kısacaktır.
6-Fan eklemenin etkisi olmayacaktır.

550 TL'lik bir kasa 300 TL'lik hava soğutucu 60 TL'lik termal macun işini çözer 910 TL yaptı kendi kasanıda satarsın 580 TL'ye işini çok rahat çözmüş olursun böyle yapmak aklına yatarsa yazdığım fiyatlarda ki ürünleri önereyim zaten hava almıyor kasa sıvı soğutma ın hava sirkülasyonuna ihtiyacı var.

Kasayı niye değiştirmek istemiyorsunuz ki? Herneyse, bu ikisini önerebilirim:
daha geçen hafta kurdum sistemi ve param kalmadı çünkü :D ve görünüşü falan hoşuma gidiyor
herkese teşekkür ederim ilerleyen zamanlarda kasayı değiştiririm ama şuanda değil

Geri
Yukarı