R5 3600 oyunda 101 dereceyi görüyor

Eğer desen ki verdiğim paranın aynısını vereyim diye, Fuma 2 veya SE 234 alarak iş görebilirsin zaten yeterli 3600'e. Veya yine sıvı soğutma istersen 120mm alıp (aynı fiyata gelecekse) push n pull yaparak bir termal çözüm yolu izleyebilirsin.

İade etmelisin edebiliyorsan, iyi bir soğutucu değil değiştirsen yine sorun çıkar.
Hocam bütün parçaları Vatan'dan aldım hava soğutmayı da Vatan'dan almak istiyorum. Şuan Vatan'da olan önerebileceğin hava soğutma var mı?

120mm tercih etmesi pek mantıklı değil bence. Dediğin gibi onu alacağına hava soğutma alması daha mantıklı.

120mm sıvı soğutucular aslında push n pull ile daha performanslı kullanılabiliyor artık. Eskiden tepeye dikiyorlardı veya egzoz fan niyetine kullanıyorlardı. Push n pull'dan sonra tahliye performansı daha arttı ve işlemci sıcaklığına da genel bileşen sıcaklığına da yansıyan bir durum ortaya çıktı.

Tabii kule tipi soğutucular daha F/P özellikle SE 224 XT gibi her ne kadar fiyatı artsa da performansına göre "iyi fiyatlı" sayılabilecek soğutucular varken.

120mm sıvı soğutucular aslında push n pull ile daha performanslı kullanılabiliyor artık. Eskiden tepeye dikiyorlardı veya egzoz fan niyetine kullanıyorlardı. Push n pull'dan sonra tahliye performansı daha arttı ve işlemci sıcaklığına da genel bileşen sıcaklığına da yansıyan bir durum ortaya çıktı.

Tabii kule tipi soğutucular daha F/P özellikle SE 224 XT gibi her ne kadar fiyatı artsa da performansına göre "iyi fiyatlı" sayılabilecek soğutucular varken.
Hocam sıvı soğutma olarak alabileceğim bütçem içinde sadece Cooler Master'ın 240mm olan sıvı soğutmaları var siz önerir misiniz?

Hocam sıvı soğutma olarak alabileceğim bütçem içinde sadece Cooler Master'ın 240mm olan sıvı soğutmaları var siz önerir misiniz?

ML240L V2 büyük ihtimal, CoreLiquid gibi sorunlu değil ama uzun vadede özellikle ses sorunları baş gösteren bir soğutucudur kendisi.

V1 ise yine ML240L'den ondan direkt kaç. Kronik sorunludur kendisi.

Tam bütçe nedir?

ML240L V2 büyük ihtimal, CoreLiquid gibi sorunlu değil ama uzun vadede özellikle ses sorunları baş gösteren bir soğutucudur kendisi.

V1 ile yine ML240L'den ondan direkt kaç. Kronik sorunludur kendisi.

Tam bütçe nedir?
Hocam sıvı soğutma için şuan max 1700 verebilirim fakat başka yerlerden alınca kendim montajlayamayacağımdan korkuyorum Vatan'da başka yerden alınan parçayı takmıyor
ARGB veya RGB istiyor musun üründe.
Hocam diğer bütün parçalarımda ARGB var olursa iyi olur olmazsa da çok bi sıkıntı olmaz

Hocam sıvı soğutma için şu an maksimum 1700 verebilirim fakat başka yerlerden alınca kendim montajlayamayacağımdan korkuyorum Vatan da başka yerden alınan parçayı takmıyor.

Montaj gerçekten zor bir şey değil millet korkuyor falan ama, iki üç videoya anlaşılmayacak şey değil gerçekten...

Buna da bakabilirsin.

Montaj gerçekten zor bir şey değil millet korkuyor falan ama, iki üç videoya anlaşılmayacak şey değil gerçekten...

Buna da bakabilirsin.
Hocam peki Vatan dışında bu bütçede önerebileceğin sıvı soğutma var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı