Çözüldü R5 3600 sistem kendi kendine açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ekselans2007

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, masaüstü bilgisayarım durup dururken, hiçbir müdahalede bulunmamama rağmen kendiliğinden açılıyor. Bu durum bazen hiç temas etmediğimde olabiliyorken bazen herhangi bir klavye tuşuna bastığımda vs olabiliyor. Uyku modunda falan olsa klavyeyle açılması normal gelebilir ama, kapalı olan bir bilgisayarın kendiliğinden açılması bana garip geliyor. Sizce neden olabilir?
İkinci sorum da şu: Anakartımın küçük bir RGB ışığı var. Bu ışık PSU anahtarını kapatmadığım sürece hep yanıyor. Bunu nasıl kapatabilirim? ( ASUS TUF B450 PRO GAMING)

Sistem özellikleri: R5 3600, 2070S, 16 GB 3600MHz RAM, 480 GB MP510 SSD, 750W, Win10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü. Aygıt yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcısı > Güç Yönetimi sekmesinden bilgisayarı açmasına izin ver gibi bir seçenek vardı onu kapattım. Ek olarak da klavye ve mouse’umun da bu izinlerini kapattım. RGB ışığı ise AURA SYNC uygulamasından kapattım BIOS’da “ROG Effects” gibi bir ibare bulunmuyor ürün zaten TUF serisi. Yine de cevaplar için teşekkürler.
RGB ışığı mevzusu için; BIOS'u açın, Gelişmiş menü (Advanced Menu) seçeneğinin altında ROG Effects yazan bir ayar arayın. Onboard LED'i tıklayın, ardından Disabled seçin, anakartınızdaki RGB bilgisayarınız ile kapanacaktır.

Sorununa gelecek olursak; BIOS'tan Wake Up Lan / Mouse / Keyboard seçeneklerini bir kontrol eder misin? Öte yandan Denetim masası'nda Güç bölümünden Hızlı başlat işaretli mi kontrol edin. İşaretli ise tiki kaldırın.

Statik elektrikten dolayı kendi kendine açılıyor olabilir veya güç seçenekleri ile ilgili bir sorun olabilir.
Denetim masasından güç seçeneklerine girip attığım görselde ki ayarlara bakıp kontrol edin.
guc.jpgguc2.jpg

Sorun çözüldü. Aygıt yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcısı > Güç Yönetimi sekmesinden bilgisayarı açmasına izin ver gibi bir seçenek vardı onu kapattım. Ek olarak da klavye ve mouse’umun da bu izinlerini kapattım. RGB ışığı ise AURA SYNC uygulamasından kapattım BIOS’da “ROG Effects” gibi bir ibare bulunmuyor ürün zaten TUF serisi. Yine de cevaplar için teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı