R5 3600 stress testinde 85 derece oluyor

OsmanNG

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcin ve Snowman T6 kule tipi işlemci soğutucum mevcut ve bu işlemci stress testinde 84 85 derecelere çıkıyor. Bunu nasıl düşürebilirim? Bu işlemciyi kullananlar yorum yapabilir mi hangi sıcaklık değerlerindeler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha bugün baştan kurulum yaptım kasayı macunum yeni ve kaliteli 9.1 iletkenlik değeri var voltaj 1.35 1.40 arası otomatik değerlerde BIOS ayarları stock haliyle duruyor.

Voltaj yüksek gibi, onu düşür. GHz'e göre 1.250 yeterli.

Voltaj yüksek gibi, onu düşür. GHz'e göre 1.250 yeterli.

Undervolt yaparak düşüreceğim 4.2 GHz sabitleyip sağ olun peki hiç ctr 2.0 diye uygulama duydunuzmu o otomatik en stabil voltajı buluyormuş galiba.
Bir de ASUS anakart kullanan ve buu işlemleri bilen varsa yardımcı olabilir mi rica etsem.

Undervolt yaparak düşüreceğim 4.2 GHz sabitleyip sağ olun peki hiç ctr 2.0 diye uygulama duydunuzmu o otomatik en stabil voltajı buluyormuş galiba.
Bir de ASUS anakart kullanan ve bu işlemleri bilen varsa yardımcı olabilir mi rica etsem.

ASUS anakartım, yardım edebilirim.

Ctr 2.0 silikon buluyor, ona göre işlem yapıyoruz.

Bir de ASUS anakart kullanan ve buu işlemleri bilen varsa yardımcı olabilir mi rica etsem.

Orada aslında daha basit. Core voltajı arkadaşın dediği gibi yapmanız yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada anlatılıyor.

ASUS anakartım, yardım edebilirim.

Ctr 2.0 silikon buluyor, ona göre işlem yapıyoruz.

Sizinle nasıl iletişime gecebilirim forumda yeni sayılırım.
Orada aslında daha basit. Core voltajı arkadaşın dediği gibi yapmanız yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada anlatılıyor.

İzleyecegim teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı