R5 3600 ve RTX 2060S FPS düşüşü

Merdet

Centipat
Merhabalar,

Önceden 600 FPS alıyorken şimdi ise 250-400 aralığında FPS alıyorum.

PC'yi haziran ayında aldım ve kullanmaya başladığım ilk ay gayet güzeldi her şey hiçbir problem yoktu. Daha sonra işlemcim 105 dereceyi gördü. Bu konuyu buraya da yazmıştım ve problemi çözmüştük.(Şu an boşta 73 derece ve 95 üzerini geçmedi) sistem ise:

Ryzen 5 3600.
Gigabyte Windforce RTX2060 Super.
ASUS B450M-K.
G.Skill Ripjaws 16 GB (8x2) 3200MHz.
Corsair MP510 480GB M.2 SSD.
Aerocool quartz RGB 600W 80+ PSU'lu kasa.

Acaba hiç temizlemedik ondan mı diye düşündük ama geçen hafta ve bu hafta olmak üzere 2 defa temizledik.(Parçaları teker teker sökmedik üstlerindeki bütün tozları aldık)

Yanlış bir şey yapmak da istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Soğutucu ile oluşan problemi başka bir yazımda arkadaşlarla çözmüştük kasanını bulunduğu ortam biraz daha güneş alan bir oda yani sıcak bir oda da.

Nasıl yapacağım? Yapmışta olabilirim çünkü dediğim gibi başka bir konuda halletmiştik ama tekrardan nereden bakabileceğimi söylerseniz tekrardan kontrol ederim.

Soğutucu Wraith spire değil Wraith Stealth. UV yerine CPB kapatmayı deneyebilirsiniz. Wraith Stealth bu kadar güçsüz bir soğutucu değil. Muhtemelen soğutucu yanlış takıldı ya da virüs varm boşta 75 derece çok yüksek. Kaspersky indirip tam tarama yapın.

Merhabalar,

Önceden 600 FPS alıyorken şimdi ise 250-400 aralığında FPS alıyorum.

PC'yi haziran ayında aldım ve kullanmaya başladığım ilk ay gayet güzeldi her şey hiçbir problem yoktu. Daha sonra işlemcim 105 dereceyi gördü. Bu konuyu buraya da yazmıştım ve problemi çözmüştük.(Şu an boşta 73 derece ve 95 üzerini geçmedi) sistem ise:

Ryzen 5 3600.
Gigabyte Windforce RTX2060 Super.
ASUS B450M-K.
G.Skill Ripjaws 16 GB (8x2) 3200MHz.
Corsair MP510 480GB M.2 SSD.
Aerocool quartz RGB 600W 80+ PSU'lu kasa.

Acaba hiç temizlemedik ondan mı diye düşündük ama geçen hafta ve bu hafta olmak üzere 2 defa temizledik.(Parçaları teker teker sökmedik üstlerindeki bütün tozları aldık)

Yanlış bir şey yapmak da istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Termal macununu yenilet ondan dolayı ısı yükseldikçe işlemci gücünü kısar.

Geri
Yukarı