Çözüldü R5 3600 ve RTX 2070 Sistem Yüksek CPU ve GPU sıcaklığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Entager

Decapat
Bugün Scrap Mechanic isimli oyunu oynarken bilgisayarımın normale göre çok ısındığını farkettim ve bu işlerden anlayan bir arkadaşıma sordum. Oda normaldir dedi ve gitti. Benim içim rahat etmediğinden oyun içi ve boşta bırakıp sıcaklıklara baktım.

Boşta: CPU: 50-60 GPU: 30-40 derece
Oyundayken: CPU: 70-80 GPU: 60-70 (zorlu bir oyun değil dediğim gibi intel hd graphicsli pcde bile oynanıyordu oyun)

Normalde en zorlu oyunlarda (bf5, farcry 5, gta 5 vs.)GPU 50-65 derece CPU ise 60-75 dereceyi görürdü. Aida64 ile stress testi yapıcaktım ama kullanım süresi doldu vs diye yazı çıkartıp kapanıyor. Bende msi kombustordan birşeyler yaptım. İşlemci 100%de 85 derece, ekran kartı 100%deyken 70 derecede sabit bir şekilde 10 dk devam etti. Sonra testi bitirdim. Sizce bu değerler nasıl bir sıkıntı var mıdır?
(1. fotoğraf boştaki CPU ve GPU kullanımı, 2. fotoğraf oyun sonrası msi after burner CPU sıcaklığı(max 82), 3. fotoğraf stress testi ama CPU az kullanılıyor,4. fotoğrafta aynısı, 5. fotoğraf 100% kullanılan işlemcinin 5 dk sonrası sıcaklığı)

GPU: ZOTAC RTX 2060
CPU: R5 3600 overclocksuz
RAM: 2x8 3000 mhz
PSU:650W 80+
SSD: 480 GB 550mb/s
technopat 1.PNG
technopat 2.PNG
asdasd.PNG
asdwa.PNG
islemci.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
3600 ün stok hızı 3.6, boost u 4.2. Sizin işlemci 4 Ghz civarında OC yapılmış durumda. Ya siz ya da PBO tarafından yapılmıştır. Hele bir de stok soğutucu var ise üzerinde, aldığınız ısı değerleri normal seviyelerde.
3600 ün stok hızı 3.6, boost u 4.2. Sizin işlemci 4 Ghz civarında OC yapılmış durumda. Ya siz ya da PBO tarafından yapılmıştır. Hele bir de stok soğutucu var ise üzerinde, aldığınız ısı değerleri normal seviyelerde.

Çözüm
GPU sıcaklığı normal, CPU biraz fazla. Stok soğutucu mu kullanıyorsun?
evet stok kullanıyorum fakat hiçbir zaman cpu sıcaklığım bu kadar yükseklerde olmamıştı
evet stok soğutucu kullanıyorum fakat pbo dediğiniz şey nedir onu anlamadım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı