R5 3600X ML240l V2 soğutmuyor

Şu an tam yük altında 76 dereceyi geçmiyor o yüzden değiştirene kadar idare edilebilecek bir değer olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Eğer Prime95 gibi zorlayan testlerde 76 ise gayet kabul edilebilir değerler.

Fanlarım içerdeki sıcak havayı çekip radyatöre üfleyerek dışarı atıyor.
Cooler Master'ın görsellerine göre olması gereken sanırım bu. Fan yönleri için ekstra bir bilgi vermemişler.

İnsanlar böyle mi kullanıyor normalde. Son olarak sürekli o hızda çalışması zarar verir mi fanlara
Normalde fanları yüksek hızda kullanmıyoruz sıvı soğutmalarda. Ağır yük altında fan devirleri arttırılabilir. Ve hayır, zarar vermez. Yalnızca ses yapar.

Eğer Prime95 gibi zorlayan testlerde 76 ise gayet kabul edilebilir değerler.

Cooler Master'ın görsellerine göre olması gereken sanırım bu. Fan yönleri için ekstra bir bilgi vermemişler.

Normalde fanları yüksek hızda kullanmıyoruz sıvı soğutmalarda. Ağır yük altında fan devirleri arttırılabilir. Ve hayır, zarar vermez. Yalnızca ses yapar.

Fan sesi problem değil ancak bazen düşük RPM'lerde bileolan bir problem var titreşim yapıyor ardışık bir şekilde VIII'ın VIII'ın diye. Bir yazı okudum az önce titreşim emen hamur gibi bir şey oluyormuş. Kutunun içinden calsium clorhoid diye bir şey çıkmıştı 2cm*2cm boyutlarında ama hiçbir montaj rehberinde göremedim ve araştırdığımda da bulamadım son olarak bu konu hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum

Düşük RPM'lerde belli olan titreşim pompanın titreşimi. Devir arttıkça bir yere kadar kesilebilir ama son devirlere gelince çok fazla ses çıkartır, gayet normal. O her sıvı soğutma sisteminde mevcut. Kalsiyum klorit kutunun içinde var çünkü oluşabilecek nemi çekmesi için gerekli. Silika jele alternatif bir malzeme kendisi.

Düşük RPM'lerde belli olan titreşim pompanın titreşimi. Devir arttıkça bir yere kadar kesilebilir ama son devirlere gelince çok fazla ses çıkartır, gayet normal. O her sıvı soğutma sisteminde mevcut. Kalsiyum klorit kutunun içinde var çünkü oluşabilecek nemi çekmesi için gerekli. Silika jele alternatif bir malzeme kendisi.

Peki ben o malzemeyi kasanın veya sıvı soğutmanın neresine koymam gerek

Yeni konular

Geri
Yukarı