R5 3600X ve GTX 1080 Tİ sistemde R5 5600X'e geçilmeli mi?

ipee

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,
Ryzen 5 3600X overclock değelerim 1 saat Call Of Duty Moderm Warfare oynadıktan sonra ekteki gibidir.
Bu ara Ryzen 5 5600X'e geçmek ve Corsair H60 sıvı soğutucumu değiştirmek gibi düşüncelerim var. Sizce böyle bir değişime gitmeli miyim?
Fikirlerinizi alabilir miyim? Sanki açık dünya oyunlarında zaman zaman 1080 Tİ ile darboğaz yaşıyorum.

İşlemci ve RAM OC kullanıyorum. İşlemci 1.3V ile 4.4 GHz'de.

Sistem genel özelliklerim;
Anakart: Msi X470 Gaming m7 Ac
İşlemci : Ryzen 5 3600x (o.c 4.4)
RAM : Gskill 3200 (o.c 3600)
Soğutma : Corsair H60 Hydro 2018
PSU: Corsair CX750M
Ekran kartı MSi Gaming X 1080 Tİ
2K AOC monitor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    175,6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer AIO değiştirmeyi planlıyorsanız şahsen 5800X geçebilirsiniz. 5600X'e geçmeye değecektir ancak devasa bir fark yaşamazsınız.

Eğer AIO değiştirmeyi planlıyorsanız şahsen 5800X geçebilirsiniz. 5600X'e geçmeye değecektir ancak devasa bir fark yaşamazsınız.

hocam şöyle bir şey yapsam mesela baya indirim de şuan. Öyle deli gibi o.c yapmıyorum hocam. biraz arttırıp o şekilde devam ediyorum. Fiyat iyiken alınır mı acaba bu hergün herşeyin fiyatı artıyor.

hocam şöyle bir şey yapsam mesela baya indirim de şuan. Öyle deli gibi o.c yapmıyorum hocam. biraz arttırıp o şekilde devam ediyorum. Fiyat iyiken alınır mı acaba bu hergün herşeyin fiyatı artıyor.
Kötü değil fakat önermem. Tam bütçeniz nedir soğutucu için?

O işlemci ile ekran kartı darboğaz yapmaz. Bu sebeble gereksiz buluyorum yükseltme yapmanızı.
Hocam fps zaman zaman yerli yersiz düşüp yükseliyor. H60 120 lik sıvı soğutmam 2018 model acaba o mu yetersiz geliyordur bilemedim. Ufakta olsa sanki birşeyler ters gidiyor =)

Yeni konular

Geri
Yukarı