R5 3600X yük altındayken fazla ısınıyor

Tingo112

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir hafta önce PC topladım. Ryzen 5 3600X işlemci ve ASUS Radeon RX 580 8 GB ekran kartı kullandım. Anakart ise ASUS Prime B450 M-K modelini kullandım. Aşırı bir ısınma sorunum var. Oyun oynarken ekran bir anda kapanıyor ama kasa hala çalışıyor. İnternetten birkaç video izledim voltajını falan düşürdüm ama yine de kapanıyor. Ne yapmam lazım? Bu sorunu nasıl çözebiliriz? AMD kullanan herkes de bu sıkıntı oluyor mu?

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle sorunun PSU kaynaklı, çok kalitesiz bir PSU kullanıyorsun, farklı bir güç kaynağında deneme şansın varsa deneyip sonuçları atar mısın? Isıdan kapandığını zannetmiyorum o bilgisayarın.

Önerdiğiniz bir PSU var mı?
Bütçenize bağlı, yoksa 650W bir çok PSU önerebilirim, şu an aklıma direkt VS650 ve FSP Hydro serileri geldi. PSU'dan olduğuna tam emin değilim, farklı bir PSU'da ilk önce deneyin eğer farklı PSU'da kapanmıyor ise o zaman alırsınız.

Ayrıca yapmanız gereken diğer şey ekran kartını yük altına sokmak, belki ekran kartı kaynaklı da olabilir.

Bütçenize bağlı, yoksa 650W birçok PSU önerebilirim, şu an aklıma direkt VS650 ve FSP Hydro serileri geldi. PSU'dan olduğuna tam emin değilim, farklı bir PSU'da ilk önce deneyin eğer farklı PSU'da kapanmıyor ise o zaman alırsınız.

Ayrıca yapmanız gereken diğer şey ekran kartını yük altına sokmak, belki ekran kartı kaynaklı da olabilir.

Ekran kartını FurMark programı ile stres altına girdirdim ve herhangi bir sorun çıkmadı

Geri
Yukarı