R5 5500 işlemciye termal macun bulaştı

Boss.exe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba yeni topladığım sistemde elimdeki termal macunu yanlışlıkla 6-7 tane pinlere değdirdim şu an sistemi aktif olarak kullanıyorum. Ama aklıma bir şüphe düştü konu hakkında bilgisi olan yardımcı olur mu rica etsem
İşlemci: R5 5500.?

Arkadaşlar öncelikle merhaba yeni topladığım sistemde elimdeki termal macunu yanlışlıkla 6-7 tane pinlere değdirdim şu an sistemi aktif olarak kullanıyorum. Ama aklıma bir şüphe düştü konu hakkında bilgisi olan yardımcı olur mu rica etsem
Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum,ama ne olur ne olmaz temizle.

Anakarta macunla taktıysan yapabileceğin pekte bir şey yok çalışıyorsa elleme bence.

Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, ama ne olur ne olmaz temizle.

Zarar vermeden neyle temizleyebilirim.

Anakarta macunla taktıysan yapabileceğin pek de bir şey yok çalışıyorsa elleme bence.

Taktım ama ondan sonra çıkardım yani anakartta hiçbir şey göremedim dediğim gibi en kenardaki 6-7 pinde var oda elimden bulaştı.

Zarar vermeden neyle temizleyebilirim.

Taktım ama ondan sonra çıkardım yani anakartta hiçbir şey göremedim dediğim gibi en kenardaki 6-7 pinde var oda elimden bulaştı.

Öyle küçük bulaşmaların bir etkisi olmaz rahat etmek istiyorsan aşağıda arkadaşın dediğini yapabilirsin. Pinlere dikkat ederek temizleyip alkol tamamen uçtuğunda takabilirsin.

Öyle küçük bulaşmaların bir etkisi olmaz rahat etmek istiyorsan aşağıda arkadaşın dediğini yapabilirsin. Pinlere dikkat ederek temizleyip alkol tamamen uçtuğunda takabilirsin.

Ben diyorum ki bana bir sıkıntı çıkartmayacaksa eğer 2 3 ay sonrasında hem termal macun kurumuş olur tekrardan bulaşmaz hem de pinlerdeki kurumuş olur böyle yapsam ne olur?

Ben diyorum ki bana bir sıkıntı çıkartmayacaksa eğer 2 3 ay sonrasında hem termal macun kurumuş olur tekrardan bulaşmaz hem de pinlerdeki kurumuş olur böyle yapsam ne olur?

Sıkıntı olmaz, cogu termal macun iletken degil. Ne zaman cıkarırsan o zaman dis fırcasıyla temizle.

Termal macunun işlemci pinlerine dökülmesi durumunda, iletkenlik nedeniyle kısa devre riski olabilir. Bundan dolayı işlemci pinlerine dökülen termal macunu dikkatlice temizlemeniz gerekir. İşlemciyi izopropil alkol ve yumuşak fırça kullanarak temizleyebilirsiniz. Eğer macun çok az miktardaysa bazı durumlarda sorun oluşturmaz. Ancak, en güvenli yaklaşım, temizlik yaparak riski ortadan kaldırmaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı