R5 5500 yerine R7 5800x3D güncellemesi yaptıktan sonra neler yapılmalı?

Hiç duymadım ama öyle olsun bakalım hocam.

Bazı durumlarda performans düşmesi olabiliyor hocam, işlemciyi tam verimle kullanamayabiliyorsunuz. Sosyalde birkaç kişide denk geldim, temiz kurulumla sorunları çözüldü. Siz sadece şansa öyle kullanmışsınız ancak her koşulda öyle olmuyor tabii ki. :D

Bazı durumlarda performans düşmesi olabiliyor hocam, işlemciyi tam verimle kullanamayabiliyorsunuz. Sosyalde birkaç kişide denk geldim, temiz kurulumla sorunları çözüldü. Siz sadece şansa öyle kullanmışsınız ancak her koşulda öyle olmuyor tabii ki. :D
Tamamdır, üstünü çizdim mesajın.

Hiç hiç gerek yok. Şu anki Windows'la 1600 AF kullandım sonra 5600X sonra da 5800X3D işlemcisine geçtim sorun yok.

Bir de şu daha iyi olur: Arctic LIQUID FREEZER II 240 İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Fakat attığın soğutucu da fena değil. Sadece benim attığım biraz daha iyi soğutur ve fanları çok sessizdir.
Corsair'in H100 modelini almayı dusunuyordum veya kaliteli bir kule tipi sogutucu isimi gorur mu ?

BIOS güncellemesi yapmalısın takmadan önce işlemciyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Diğer soruyu anlamadım ama B450 yonga setli bir anakartla bu işlemciyi kullanmak mantıksız. B550 ile değiştirmenizi öneririm.
Şu anda hem ram, hem islemci ve sogutucu yukseltmesi yapacagim icin bir de extra anakart masrafı yapmak istemiyorum. Zaten halihazırdaki anakartım AM4 soket islemci destekledigi için bu gelistirmeyi yapma kararı aldım. Yoksa intele gecmeyi dusunuyordum..

Corsair'in H100 modelini almayı dusunuyordum veya kaliteli bir kule tipi sogutucu isimi gorur mu ?

Şu anda hem ram, hem islemci ve sogutucu yukseltmesi yapacagim icin bir de extra anakart masrafı yapmak istemiyorum. Zaten halihazırdaki anakartım AM4 soket islemci destekledigi için bu gelistirmeyi yapma kararı aldım. Yoksa intele gecmeyi dusunuyordum..
SE-214-XT yetersiz kalıyor 5800X3D'ye. Corsair H100 veya
bunu alın minimum.

Yeni konular

Geri
Yukarı