Çözüldü R5 5600 işlemci 75 derecede çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Güncel sıcaklık değeri.

Aynı şekilde bende HDD olsa onaylayabilirim çark dönmesi bozulmuş falan diye ama SSD'den cızırtı gelmesi garip geldi.

Bana da garip geldi ama SSD'nin olduğu bölgeden cızırtı geliyor. Ayrıca internette SSD cızırdaması genel sorun olarak görülüyor.

Ayrıca bu voltaj düşürme pek işe yaramadı gibi çünkü sıcaklık değerleri şu an tekrardan 75 - 81 arasında dönüyor.

Güncel sıcaklık değeri.

Bana da garip geldi ama SSD'nin olduğu bölgeden cızırtı geliyor. Ayrıca internette SSD cızırdaması genel sorun olarak görülüyor.

Bugünde yeni bir bilgi öğrendim. D umarım bir sorunu yoktur dostum istersen kapat PCni kablolamalarını falan gevşemiş olma ihtimaline karşı sık biraz vidaları falan korumaya al.

Ayrıca bu voltaj düşürme pek işe yaramadı gibi çünkü sıcaklık değerleri şu an tekrardan 75 - 81 arasında dönüyor.

Eco mode yapmayı bulursam anakartınla ilgili videosunu atayım o daha yararlı olur gibi.

Aynı işlemciyi kullanıyorum, ASUS anakartta ve voltaj değerlerini varsayılan olarak 1.1V veriyor boştayken 30-35 derece arasında seyrediyor tam yükte ise 70 Derece'yi zor görüyorum stok fan ile. 1.3V çok fazla geldi bana.

Geri
Yukarı