Çözüldü R5 5600 işlemci 75 derecede çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Düzelttim teşekkürler. Şimdi neden bu hatayı aldım hocam yanlış olan nedir? MHz Max 4000 gösteriyordu 4200 seçemedim.

Anakartın 4000MHz destekliyordur daha fazlasini secersen sistem kendini kitleyebilir overclokla maksimum kaç oluyor bilmiyorum anakartlarda o degisiklik gosteriyor benimki OC siz 5100MHz.

Şuan OC'suz bu şekilde çalışıyor.

RAM'lerin 3600MHz dostum 3600 en fazla secebileceğin.

Hocam ben yanlışlıkla RAM'lerin mi MHz'sini yükseltmişim? Amacım işlemci sıcaklığı düşürmekti.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    137,4 KB · Görüntüleme: 25
Arkada Black Desert Online Chrome vs çalışıyor 76 - 81 derece arasında gidip gelmekte. Ama hiçbir işlem yapmadım bu anakartın otomatik ayarlarıyla oluşan sıcaklık ve MHz değerleri.

Arkada Black Desert Online Chrome vs çalışıyor 76 - 81 derece arasında gidip gelmekte. Ama hiçbir işlem yapmadım bu anakartın otomatik ayarlarıyla oluşan sıcaklık ve MHz değerleri.

85 derece üstüne çıkmadığı sürece sorun yok tam yük de temin edebilirsen kule tipi soğutucu alabilirsin CPU için güzel soğutma sağlar.

85 derece üstüne çıkmadığı sürece sorun yok tam yük de temin edebilirsen kule tipi soğutucu alabilirsin CPU için güzel soğutma sağlar.
Yaz aylarında kesinlikle bu derecelerin üstüne çıkar çünkü Antalya'da yaşıyorum. Undervolt dediğimiz olayı ben nasıl yapabilirim?

Yaz aylarında kesinlikle bu derecelerin üstüne çıkar çünkü Antalya'da yaşıyorum. Undervolt dediğimiz olayı ben nasıl yapabilirim?

O konuda istersen yeni bir konu oluşturabilirsin hiç denemedim istersen YouTube'da Ryzen 5 5600 eco mode veya undervolt olarak aratabilirsin sonuç alamazsan forumda bilgili kişiler yardımcı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı