R5 5600 islemci icin sogutucu onerisi

RAM
XPG 16GB(2x8) Gammix D30 Kırmızı 3200mhz CL16 DDR4 RAM
Ekran kartı
Galax RTX 3060 Ti
Anakart
ASUS PRIME B550M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Vento Mars VG04F kasaya sahibim. İleride 5800x3D'ye yukseltmek istiyorum o yüzden sivi sogutucu dusunuyordum fakat çok da bilgili degilim. İnternet uzerinden arastirma yaptığım kadariyla mm cinsinden bazi bilgiler edindim. Bu bilgilerde yaklasik olarak 360 mm kullanilmasi gerekiyordu fakat hem fiyat olarak cok yuksek hem de şu an da kullandigim islemci icin cok ucuk sogutucular oldugunu dusundum. Sadece oyun oynuyorum bilgisayar ile o yüzden ilk onceligim 5600 icin sogutucu fakat ileride 5800x3D icinde kullanabilecegim asagi yukari 2500TL bandinda sogutucular var midir bunlari merak ediyordum. İlk onceligim 5600 icin iyi sogutan kaliteli bir fan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyur, sıvı soğutma para israfı olur.

Daha kaliteli bir şey istiyorsan bu var ama kasana sığmaz, yan kapağı açık kullanman gerekir.
80 derecelere hatta gectigi bile oluyor oyuzden endiseliyim
100 de olsa zarar görmez merak etme.

Buyur, sıvı soğutma para israfı olur.

Daha kaliteli bir şey istiyorsan bu var ama kasana sığmaz, yan kapağı açık kullanman gerekir.

100 de olsa zarar görmez merak etme.
bunlar 5800x3d icinde kullansam belli bir sure goturur mu

Bu fiyat bandında sıvı soğutma öneririm.

Belli bir süre değil, direk kullanabilirsin götürür.
tesekkur ederim internetten baktigim bi kac forumda kule tipi kurtarmaz vs denilmisti oyuzden korkuyordum ama yeterliyse sorun yok

attiginiz sayfalara baktim suan icim gayet rahat yanitlariniz icin cok tesekkur ederim <33

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı