R5 5600 - RX 6600XT sistem nasıldır?

Hocam şöyle söyleyeyim, yakın bir tanıdığımın halihazırda kullandığı https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,656581322.html monitörü 3500'e ya da https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-vg247q1a-23-8-va-freesync-1920x1080-165hz-1ms-mprt-monitor-p-HBCV00000QMG9U?magaza=BETA PLUS TEKNOLOJİ bu monitörü 3199 tl'ye alacağım.
Dolayısıyla toplam bütçem monitör dahil maksimum 20 bin tl. Kasa için 17 bin tl en üst rakamım.
ben 6600xt ekran kartını 7349 tl'ye görünce hemen aldım, gerekirse iptal edebilirim, sizler kadar bilgili değilim, tek kaygım elimdeki bütçeyle en verimli sistemi almak.
Hocam o iki monitörde alınmaz bence. Biri TN panel 3500tl'ye diğeride VA panel ASUS'un bu modellerinde sorun çıktığını duymuştum. Pek fikrim yok bu konuda bütçe belirtip burada konu açın arkadaşlar yardımcı olsun.

Doğru ATX alınması daha mantıklı fiyatına değecekse ama B450 önermişsiniz. B550 alınmalı artık. Ben neden insanlar yüksek fiyata toplasın isteyeyim anlamış değilim. Bu arada iptal etme imkanı varsa sizin attığınız sistem daha iyi olabilir B450 ve o kasaya rağmen.

Evet B550 bende öneririm, ki B450 artık ileriye dönük bir anakart değil.
Bende MSI B450 tomhawk Max var.
3600X ile aşırı uyumlu idi 5600X ile tam randıman vermiyor. İnce ayar gerekiyor sürekli.
Fakat bütçe bazında baktığımızda bir yerlerden kısmak gerekiyor.
Yoksa B550 olan sistem de önerilir elbette.

Doğru ATX alınması daha mantıklı fiyatına değecekse ama B450 önermişsiniz. B550 alınmalı artık. Ben neden insanlar yüksek fiyata toplasın isteyeyim anlamış değilim. Bu arada iptal etme imkanı varsa sizin attığınız sistem daha iyi olabilir B450 ve o kasaya rağmen.
Hocam bir şey bildiğimi iddia etmiyorum ancak anakart ve PSU kötü olduktan sonra ekran kartının 6600xt değil de 6700xt olmasının bir önemi kalmıyor zannımca?, Ekran kartını yükselteyim derken anakart ve psu'dan zarar görmek istemem doğrusu.
Hocam linkini attığın kasadan çok daha iyi bir kasa genel hatlarıyla baktığımızda.
Yani iyi bir kasa demiyorum elbette, ama linkini attığın kasadan daha iyi en azından :)
Bütçeye göre kısmamız gereken yerler var gördüğüm kadarıyla.
İstersen özelleştirip Cooler Master yapabilirsin kasayı attığım linkte. Ücret farkıyla tabii.
Hocam cooler master alabilecek olsam ekran kartını 500 tl indirimle yakalamak peşinde olmazdım 😅

Hocam bir şey bildiğimi iddia etmiyorum ancak anakart ve PSU kötü olduktan sonra ekran kartının 6600xt değil de 6700xt olmasının bir önemi kalmıyor zannımca?, Ekran kartını yükselteyim derken anakart ve psu'dan zarar görmek istemem doğrusu.

Hocam cooler master alabilecek olsam ekran kartını 500 tl indirimle yakalamak peşinde olmazdım 😅
Hocam anakart idare eder direk çöp diyemem ama o kasayı psuyla beraber satarsanız bu psu ve kasaya geçiş yapabilirsiniz.

Hocam o iki monitörde alınmaz bence. Biri TN panel 3500TL'ye diğeride VA panel ASUS'un bu modellerinde sorun çıktığını duymuştum. Pek fikrim yok bu konuda bütçe belirtip burada konu açın arkadaşlar yardımcı olsun.

Hocam bir şey bildiğimi iddia etmiyorum ancak anakart ve PSU kötü olduktan sonra ekran kartının 6600XT değil de 6700XT olmasının bir önemi kalmıyor zannımca? Ekran kartını yükselteyim derken anakart ve PSU'dan zarar görmek istemem doğrusu.

Hocam Cooler Master alabilecek olsam ekran kartını 500 TL indirimle yakalamak peşinde olmazdım 😅

Yok yok anakart ve PSU kötü değil. Yani senin topladığın sistemden çok daha iyi bir sistem linki attım.
Karar senin elbette. Yükseltme yapmanı bende isterim ama araba alma muhabbetine döner o muhabbet. 30.000 daha vereydin bunu alırdına bağlanır mevzu. Bahsettiğin maksimum bütçeye göre öneri linki attım sana. Bir yerlerden kısmak gerekiyor.
Anakart performans açısından çok etki etmez. Etki etmez demiyorum çok çok az bir etkisi vardır. Ama 6700XT ile 6600XT performansına baktığımızda bahsettiğimiz etki binde bir falan :)

Hocam anakart idare eder direk çöp diyemem ama o kasayı psuyla beraber satarsanız bu psu ve kasaya geçiş yapabilirsiniz.

Yok yok anakart ve PSU kötü değil. Yani senin topladığın sistemden çok daha iyi bir sistem linki attım.
Karar senin elbette. Yükseltme yapmanı bende isterim ama araba alma muhabbetine döner o muhabbet. 30.000 daha vereydin bunu alırdına bağlanır mevzu. Bahsettiğin maksimum bütçeye göre öneri linki attım sana. Bir yerlerden kısmak gerekiyor.
Anakart performans açısından çok etki etmez. Etki etmez demiyorum çok çok az bir etkisi vardır. Ama 6700XT ile 6600XT performansına baktığımızda bahsettiğimiz etki binde bir falan :)
Kıymetli vaktinizi ayırdığınız için gerçekten çok teşekkür ediyorum.
Konuyu çözmek adına şöyle bir önerim var ve devamını sizlerin bilgisine bırakıyorum; 7349tl'ye aldığım rx6600xt ekran kartını iptal edip 5900 TL'ye rx6600 sipariş edebilirim.
Böylece bütçeye 1550 tl eklenmiş olur. i5-8300h ve gtx 1050 bir sistemden geçiş yapacağım.
Ana kaygım Anakart-İşlemci uyumu ve geleceğe dönük bir anakart almak, İyi Kasa, PSU ve RAM almak.

Konuyu çözmek adına şöyle bir önerim var ve devamını sizlerin bilgisine bırakıyorum; 7349tl'ye aldığım rx6600xt ekran kartını iptal edip 5900 TL'ye rx6600 sipariş edebilirim.
Böylece bütçeye 1550 tl eklenmiş olur. i5-8300h ve gtx 1050 bir sistemden geçiş yapacağım.
Ana kaygım Anakart-İşlemci uyumu ve geleceğe dönük bir anakart almak, İyi Kasa, PSU ve RAM almak.
Hocam bence @Uchiha Shisui hocamın attığı sistem çok güzel bu bütçede ekran kartını daha da düşürmeyin. Hocamın attığı sistemi alabilirsiniz. 12400F 5600X'i geçtiği yerler var.

Konuyu çözmek adına şöyle bir önerim var ve devamını sizlerin bilgisine bırakıyorum; 7349TL'ye aldığım RX 6600 XT ekran kartını iptal edip 5900 TL'ye RX6600 sipariş edebilirim.
Böylece bütçeye 1550 TL eklenmiş olur. i5-8300h ve GTX 1050 bir sistemden geçiş yapacağım.

Hocam DDR4 anakartı geleceğe dönük almak 5 sene sonra tarihin tozlu raflarına karışacaktır.
DDR5'in tuzlu fiyat politikasının düzelmesini bekliyorum. Yoksa bende B450 kartımı B550 ile değiştirecektim. Ama çok gerekli değil şu anda geleceğe dönük olarak bütçeme baktığımda.
O yüzden anakartı çok yükseltmene gerek yok.
İlla alacaksan arkadaşın önerdiği Intel işlemcili sistem çok daha iyi.
Yok dersen benim attığım linkte iyi.
Ama arkadaşın attığı sistem bir tık daha iyi eğer ekran kartını değiştirmeyeceksen.
Benim attığım linkte ekran kartı daha iyi sadece arkadaşa göre.
Ki arkadaşın attığı sistemdeki anakart daha iyi zaten. İşlemcisi de daha iyi.
Kasası da.
İyi yani :D

Geri
Yukarı