R5 5600X için nasıl voltaj düşürtülür?

Olur. Hava soğutucu ile sıvı soğutucu arasındaki fark. Sıvı soğutucu hız aşırtma yapanlar için tavsiye edilir. Çok kaliteli hava soğutucular var. Kasanın üstündeki vida yerleri sıvı soğutucu yeri olması lazım. Tam kasayı göremediğim için söyleyemiyorum. Markasına bakim bir özelliklerine söylerim.
Almış olduğum kasanın linkini buraya bırakıyorum.

Kasayı seçeneklerden değiştirmedim, sitedeki kasa ne ise o kalmıştı üstünde ve onu almıştım. Sıvı soğutucudan yanayım ben, almışken sağlam olsun ve uzun ömürlü olsun istiyorum

Eğer ki kasaiçi soğutman iyiyse olur hava akışı. Eğer kötüyse işlemci ısısında çok değişiklik göremezsiniz üstüne diğer bileşenlerde aşırı ısınır.
Sıvı soğutucudan yanayım, fakat kasam küçük biraz sanki. Almış olduğum kasanın linkini buraya bırakıyorum.

Almış olduğum kasanın linkini buraya bırakıyorum.

Kasayı seçeneklerden değiştirmedim, sitedeki kasa ne ise o kalmıştı üstünde ve onu almıştım. Sıvı soğutucudan yanayım ben, almışken sağlam olsun ve uzun ömürlü olsun istiyorum

Sıvı soğutucudan yanayım, fakat kasam küçük biraz sanki. Almış olduğum kasanın linkini buraya bırakıyorum.

Senin linkine tıklayınca. GameGaraj açılıyor. Seçeneklerden soğutucu denince. 240 ML soğutucu seçeneklerde mevcut. 360 ML sıvı soğutucu o kasaya olmaz. Yani 120 ML ve 240 ML sıvı soğutucu desteği var. Senin paylaştığın resimde kasanın en üstünde duran 8 tane vida deliği sıvı soğutucu deliği.

Mini-ıtx kasa yaz google'a bak asıl küçük kasa nasıl olurmuş onu gör. 😃
Gerçekten aşırı küçükmüş 😂

Senin linkine tıklayınca. GameGaraj açılıyor. Seçeneklerden soğutucu denince. 240 ML soğutucu seçeneklerde mevcut. 360 ML sıvı soğutucu o kasaya olmaz. Yani 120 ML ve 240 ML sıvı soğutucu desteği var. Senin paylaştığın resimde kasanın en üstünde duran 8 tane vida deliği sıvı soğutucu deliği.
Almışken, 240 ML soğutucu alırım ozaman ve uzun vadeli olur. Fakat vidaları göremedim tam olarak neresinde?

Bu arada 240 ML sıvı soğutucu için hangi markayı önerirsin? Yeterince soğutur mu aceba, 97 dereceyi görüyor sonuçta bilemedim şimdi

işaretlediğim yerler.vida yerleri
IMG_20220917_015054.jpg
Gerçekten aşırı küçükmüş 😂

Almışken, 240 ML soğutucu alırım ozaman ve uzun vadeli olur. Fakat vidaları göremedim tam olarak neresinde?

Bu arada 240 ML sıvı soğutucu için hangi markayı önerirsin? Yeterince soğutur mu aceba, 97 dereceyi görüyor sonuçta bilemedim şimdi

işaretlediğim yerler.vida yerleri
Eki Görüntüle 1526248
Anladım, sıvı soğutucu alma taraftarıyım ve 240ML sıvı soğutucu almak en iyisi olur ozaman o kasa için. Farklı bir konu açmıştım ve kasam maksimum 160mm sığdığını yazmışlardı. Fakat bu 240mm soğutucu her türlü benim kasama sığar mı acaba? Ve tavsiyeni öğrenebilir miyim hangi sıvı soğutucuyu almam gerekiyor 240mm için

Anladım, sıvı soğutucu alma taraftarıyım ve 240ML sıvı soğutucu almak en iyisi olur o zaman o kasa için. Farklı bir konu açmıştım ve kasam maksimum 160mm sığdığını yazmışlardı. Fakat bu 240mm soğutucu her türlü benim kasama sığar mı acaba? Ve tavsiyeni öğrenebilir miyim hangi sıvı soğutucuyu almam gerekiyor 240mm için

160 ML sığdığını kim yazmış onu merak ettim. 240 ML yani 2 tane 120'lik fandan oluşan sıvı soğutucu demek. 160'lık. Yani 2 tane 80 mi oluyor. Pek anladığım durum değil. Ben Cooler Master aldım. Bundan daha iyilerde var. Daha detaylı takip eden arkadaşlar var. Öneri verebilirler. Belki silver stone olabilir. Benim kendime yetecek kadar 120 ML Cooler Master aldım. Çok da iddalı bir ürün olduğunu düşünmüyorum ama işimi görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı