Ryzen 5 5600X voltaj ve ısınma

Mastererikli

Zeptopat
Daha fazla  
Bu işlemciyi aldım ve aşırı ısınıyor. Valorant gibi bir oyunda 85 dereceleri görüyor, normalde ise 65'in altına düşmüyor (stok fan ile ). İşlemcinin voltaj ayarını bilen varsa söyleyebilir mi?

Hocam belli bir değere göre yapamazsınız herkesin silikon kalitesi farklı internetten nasıl yapmanız gerekdiğine bakın hepsini tek tek deneyin ve hem performans düşürmeyen hem de dengeli bir voltaj verin.

Herkesin değeri farklıdır. Kendiniz bulmanız lazım stres testleriyle. Misalen ben ideal değerimi buldum Ryzen 5 5600X'de. 4.4 GHz ile 1.2V. Sıvı soğutucu ile boşta 35 tam yükte 70 derece.

Hocam belli bir değere göre yapamazsınız herkesin silikon kalitesi farklı internetten nasıl yapmanız gerekdiğine bakın hepsini tek tek deneyin ve hem performans düşürmeyen hem de dengeli bir voltaj verin.
Hocam baktım fakat her kaynakta iç açıcı şeyler bulamadım ve sürekli karşıma overclock hız aşırtma videoları çıkıyor düşürtme hakkında pek bir şey bulamadım yani benim işlemcime özel olarak

Hocam baktım fakat her kaynakta iç açıcı şeyler bulamadım ve sürekli karşıma overclock hız aşırtma videoları çıkıyor düşürtme hakkında pek bir şey bulamadım yani benim işlemcime özel olarak
Hocam boost u kapatabilirsiniz
Direkt olarak 240 mm AiO önermeniz ilginç, kule tipi soğutucular da yeterli.

Evet ama 240 mm sıvı soğutma garantidir ama Noctua veya Corsair hava soğutmada gayet iyidir lafım yok.

Hocam baktım fakat her kaynakta iç açıcı şeyler bulamadım ve sürekli karşıma overclock hız aşırtma videoları çıkıyor düşürtme hakkında pek bir şey bulamadım yani benim işlemcime özel olarak.

Benim bildiğim bir kaynak yok kime sorsam kendim öğrendim diyor :D. CPB'yi de kapatabilirsiniz ısınma sorunu düzelecekdir ancak performansı bir nebze düşecekdir işlemcinin.

Yeni konular

Geri
Yukarı