R5 5600X işlemci soğutucu olmasına 83 derece oluyor

@Marmaris beyfendisi bütçe verebilirsen soğutma önerebiliriz. Veya CPB kapatıp idare edebilirsin.
Ekran kartı çok yüksek işlemciye göre işlemci yüksek %de çalışıyor büyük ihtimalle.

Alakası yok. 5600X RTX 3080'i 1080P'de bile besleyebiliyor. Ayrıca sen o işlemciye RTX 3090 taksan bile işlemcinin ısısına asla ama asla etkisi olmayacak. Sadece darboğaz olacak.

@Marmaris beyfendisi bütçe verebilirsen soğutma önerebiliriz. Veya CPB kapatıp idare edebilirsin.

Alakası yok. 5600X RTX 3080'i 1080P'de bile besleyebiliyor. Ayrıca sen o işlemciye RTX 3090 taksan bile işlemcinin ısısına asla ama asla etkisi olmayacak. Sadece darboğaz olacak.
Şuan hemen almayacağım dediğin gibi CPB kapatıcam 2 aya tekrar önerinizi almak için yazarım nasipse

Soğutucu kötü olduktan sonra en iyi termal macunu sürsen bile acayip büyük bir düşüş olmuyor.

Buna pek katılmıyorum soğutucu rezalet diyebilceğimiz işe yaramaz bir soğutucu değil sonuçta 120mm sıvı soğutma. Kendim R5 3600 ile Cooler Master MA410P soğutucu kullanıyorum MX-4 ile Thermal Grizzly arasında 5 derece kadar fark etti aynı şekilde ekran kartım olan MSI Gaming Z RTX 2060'ın termal macun değişimindede yine üstüne MX-4 sürmüştüm yeterli gelmedi ve kısa sürede Thermal Grizzly geçtim yine 5-6 derece fark etti. Thermal Grizzly gerçekten çok yüksek performanslı termal macunlar üretiyor, tabii 10mk/w değeri ve üstündeki modeller için.

Kardesim beslese bile csgo da %60 %80 arası falan çalışıyor buyuk ihtimalle işlemci nasıl sıcaklıga etkisi olmayabilir?

H510 güzel görünse de hava akışı olarak sıkıntılı bir kasa, onun üstüne 120mm AIO eklenince böyle bir sonuçla karşılaşmışsın. Hem kasan hem soğutucun bu olayı teşvik ediyor. Kontrol edersen hava girişi çok küçük 1-2 delikten yapılıyor, öyle olunca sıcak hava kasanın içinde dönüp durmak zorunda kalıyor.

Buna pek katılmıyorum soğutucu rezalet diyebilceğimiz işe yaramaz bir soğutucu değil sonuçta 120mm sıvı soğutma. Kendim R5 3600 ile Cooler Master MA410P soğutucu kullanıyorum MX-4 ile Thermal Grizzly arasında 5 derece kadar fark etti aynı şekilde ekran kartım olan MSI Gaming Z RTX 2060'ın termal macun değişimindede yine üstüne MX-4 sürmüştüm yeterli gelmedi ve kısa sürede Thermal Grizzly geçtim yine 5-6 derece fark etti. Thermal Grizzly gerçekten çok yüksek performanslı termal macunlar üretiyor, tabii 10mk/w değeri ve üstündeki modeller için.

5 derece devasa bir fark değil. Daha iyi soğutmalarla daha büyük farklar olur ki ben Waterforce X360 sıvı soğutmam ile MX4 ve CM Regular arasında 8 derece fark açtım. 5 derece fark içinde o macuna o kadar para vermek ne kadar mantıklı tartışılır. Ek olarak 120mm maalesef 200 TL'lik kule tipinden daha kötü. Tabi modele göre değişir.

5 derece devasa bir fark değil. Daha iyi soğutmalarla daha büyük farklar olur ki ben Waterforce X360 sıvı soğutmam ile MX4 ve CM Regular ile 8 derece fark açtım. 5 derece fark içinde o macuna o kadar para vermek ne kadar mantıklı tartışılır.

Zaten yeni bir soğutucu yerine biraz daha hesaplı bir seçim olarak sadece macun önerdim, soğutucu farkı illa daha fazla olur.

Geri
Yukarı