R5 5600X oyunda 80 derece

Pseudo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Sıvı soğutmam olmasına rağmen CPU 80 derecelerde, ısılarda, cirit atıyor. Bilgisayarıma format attırdım, temizlettirdim halen anakart overheating veriyor CPU ısındı diye kapatıyor kendini. League of Legends oynuyorum şu anlık durum böyleyken arada sırada işlemci tirip atıp hızını 1'e çekiyor. Ne yapamam lazım?
Şu an oyun oynasam sıkıntı çıkar mı?

İşlemci: Ryzen 5 5600X
Sıvı soğutma: MSI 240 mm

Sıvı sogutmanın tam marka model bilgisini paylasır mısın ? MSI sıvı sogutmalarda R serisi kronik sorunlu sizin üründe onlardan biri olabilir.

Öyle birkaç saat birkaç gün 85-90 da çalışsa sorun olmaz ama birkaç günü ve birkaç haftayı geçerse zarar verir. Pompa arızalanmış olabilir.

Hocam bahsettiğiniz MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutma zaten kronik sorunlu. Marka bu serisini toparlamaya çalışıyor. MSI'ın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerseniz size sorunsuz V2 modelini yollayacaklardır ücretsiz şekilde.

Satış sonrası hizmette en sevdiğim 2 marka MSI ve Razer. Mükemmeller 😍😍

Hocam bahsettiğiniz MSI MAG CoreLiquid 240R sıvı soğutma zaten kronik sorunlu. Marka bu serisini toparlamaya çalışıyor. MSI'ın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerseniz size sorunsuz V2 modelini yollayacaklardır ücretsiz şekilde.
İtopyadan topladım
Öyle birkaç saat birkaç gün 85-90 da çalışsa sorun olmaz ama birkaç günü ve birkaç haftayı geçerse zarar verir. Pompa arızalanmış olabilir.
1 ay oldu sanırsam

Geri
Yukarı