R5 5600X RX 6750XT sistemde bir çok oyunda FPS 144'den 49'a düşüyor

YusufAs

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Black 4x8 32 GB 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1TB Exceria G2 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS Radeon Dual RX 6750XT 12 GB
Anakart
ASUS TUF Gaming A520M-Plus 4800MHz
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Arkadaşlar sistem şöyle:
Ryzen 5 5600X işlemci.
ASUS Radeon Dual RX 6750XT 12 GB ekran kartı.
Corsair Vengeance Black 4x8 32 GB 3200MHz RAM.
650+80W PSU.
Kioxia 1TB Exceria G2 NVMe M.2 SSD.
ASUS TUF Gaming A520M-Plus 4800MHz anakart.
Bu sistem ile çoğu oyunda takılmalar oluyor FPS atıyorum 144 ise bir anda 49 olup anında geri 144'e dönüyor ve sinir bozmaya başladı artık. Driver güncel, sistem ısınmıyor, tozlu değil temiz ve alalı 9-10 ay oldu. Yardım edebilen olursa sevinirim ve şu tür cevaplar istemiyorum: "ekran kartını NVIDIA al, Ryzen kötü" vb. kendim bile sorunun orada olduğunu düşünmüyorum eğer orada ise zaten Ryzen diye bir marka bu kadar alınmazdı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistem şöyle:
Ryzen 5 5600X işlemci.
650+80W PSU.
Bu sistem ile çoğu oyunda takılmalar oluyor FPS atıyorum 144 ise bir anda 49 olup anında geri 144'e dönüyor ve sinir bozmaya başladı artık. Driver güncel, sistem ısınmıyor, tozlu değil temiz ve alalı 9-10 ay oldu. Yardım edebilen olursa sevinirim ve şu tür cevaplar istemiyorum: "ekran kartını NVIDIA al, Ryzen kötü" vb. kendim bile sorunun orada olduğunu düşünmüyorum eğer orada ise zaten Ryzen diye bir marka bu kadar alınmazdı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hangi oyunlar ? FPS sabitlemeyi dener misiniz ?

Arkadaşlar sistem şöyle:
Ryzen 5 5600X işlemci.
650+80W PSU.

Kimi oyunlar CPU'yu düzgün kullanmıyor SMT kapatmayı dene olmazsa açmayı dene Steam ve Epic'te oyunların başlangıcı için komut girebiliyorsun mesela RDR2'de stutter yaşadığında CPU'yu düzgün kullanmadığı için oluyor genelde ben useallavaılablecores -high cpuloadrebalance kullanıyorum tüm sorunlarımı çözdü. Onun dışında driver güncelse eski bir sürümünü yükle bir de onu dene AMD driver yapamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlar? FPS sabitlemeyi dener misiniz?

Denedim.

Hocam oynadığınız oyunda V-Sync ayarını kontrol eder misiniz?

Hep kapatırım oyunlarda.

Kimi oyunlar CPU'yu düzgün kullanmıyor SMT kapatmayı dene olmazsa açmayı dene Steam ve Epic'te oyunların başlangıcı için komut girebiliyorsun mesela RDR2'de stutter yaşadığında CPU'yu düzgün kullanmadığı için oluyor genelde ben useallavaılablecores -high cpuloadrebalance kullanıyorum tüm sorunlarımı çözdü. Onun dışında driver güncelse eski bir sürümünü yükle bir de onu dene AMD driver yapamıyor.

SMT'yi nasıl kapatabilirim? BIOS'tan falan mı kapatılıyor? Ve eski driver yüklemeyi denedim maalesef 4-5 sürüm de aynı idi hatta daha kötüleri vardı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı