R5 5600X sistem reset atıyor

yavuzß

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Dün kendime her şeyi sıfır bir sistem topladım. Öncelikle SSD'nin içinde Windows kurulu. RAM'lik bir sorun yok. Sistem kendine res atıp duruyor içinde stok fan var. Fakat işlemci nedense 40-50 derecede çalışıyor. Bence kendine res atmasının sorunu ısınma değil başka bir şey.

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: NVIDIA Quadro k4200.
PSU: Seasonic 650Watt.
RAM: Crucial Ballistix 3200MHz 16 GB.
Anakart: B550M Bazooka.

Bilgisayar açılıyor, 5saniye sonra sistem kendine reset atıyor sebepsiz yere. Sonrada monitöre sinyal gitmiyor.
Sistemi USB üzerinden başlatınca da aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power suplly 80+ sertifikası ne?

İkincisi kullandığın monitörün desteklediği Hertz miktarı ne?
3 ) büyük ihtimalle anakart ile ekran kartı uyumsuz olabilir ekran kartı 2.0 yolunu kullanırken anakartında 3.0 yolu bulunmakta o yüzden de darboğaz yapıp açılmıyor olabilir.

Power suplly 80+ sertifikası ne?

İkincisi kullandığın monitörün desteklediği Hertz miktarı ne?
3 ) büyük ihtimalle anakart ile ekran kartı uyumsuz olabilir ekran kartı 2.0 yolunu kullanırken anakartında 3.0 yolu bulunmakta o yüzden de darboğaz yapıp açılmıyor olabilir.
80Plus Gold

Dediğin olabilir, ama umarım değildir. Kullandığım monitör Zowie XL2411K 144hz'e kadar destekliyor.
Farklı bir güç kaynağı takıp deneme şansın varsa dene. Ama kesin güç kaynağı mı bilmiyorum.
Ekran kartı hariç herşey sıfır. Bence sorun güç kaynağında değil ama olabilirde.

80Plus Gold.

Dediğin olabilir, ama umarım değildir. Kullandığım monitör Zowie XL2411k 144Hz'e kadar destekliyor.

Ekran kartı hariç her şey sıfır. Bence sorun güç kaynağında değil ama olabilirde.

Şu an ekran kartın 60 Hertz destekliyor %99 o yüzden kaynaklı bir sorun olabilir 60 Hertz monitör varsa deniyebilir misin?

3 ) büyük ihtimalle anakart ile ekran kartı uyumsuz olabilir ekran kartı 2.0 yolunu kullanırken anakartında 3.0 yolu bulunmakta o yüzden de darboğaz yapıp açılmıyor olabilir. Büyük ihtimalle bu olabilir. Kendini resleme de bundan kaynaklı olabilir eski anakartında bilgisayar açılıyordu değil mi böyle bir sorunun yoktu.

3 ) büyük ihtimalle anakart ile ekran kartı uyumsuz olabilir ekran kartı 2.0 yolunu kullanırken anakartında 3.0 yolu bulunmakta o yüzden de darboğaz yapıp açılmıyor olabilir. Büyük ihtimalle bu olabilir. Kendini resleme de bundan kaynaklı olabilir eski anakartında bilgisayar açılıyordu değil mi böyle bir sorunun yoktu.
Aynen sorunsuz olarak çalışıyordu.AMD 5600X de onboard olarak 144hz valorant oynayabilir miyim?

Çok zor oynatıcağını pek sanmıyorum istersen ekran kartını değiştir 3.0 Express yolu ile çalışan bir ekran kartı al istersen senin için daha iyi olur performans konusunda.
Dostum bilgisayari actim 5dakika kadar kendine reset atmadi o sirada ekran karti driverini kurdum. Sence gercekten sorun ekran kartindami?Anakart i 3.0 olup 2.0 ekran karti kullanan cok arkadasim var.
Dostum bilgisayari actim 5dakika kadar kendine reset atmadi o sirada ekran karti driverini kurdum. Sence gercekten sorun ekran kartindami?Anakart i 3.0 olup 2.0 ekran karti kullanan cok arkadasim var.
hatta 144hz de yaptim hepsini

Yeni konular

Geri
Yukarı