R5 5600X ve RX 6600XT ile FPS düşmesi

VitoSanchez

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir sistem aldım.

Ryzen 5 5600X
AMD Radeon RX6600 XT 8 GB 192 bit

GTA 5 oynarken çok fazla alakasız droplar yiyorum. FPS sabitli. Monitöre araba sürerken, uçak uçururken aşırı FPS düşüyor. Bu dropları nasıl düzeltebilirim? Oynadığım oyundan hiçbir zevk alamıyorum. Birisi yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB VRAM yetersiz kalıyor olabilir. GTA girmeden önce PC resetleyip girmek çözüm olabilir. Ayrıca kaç GB RAM kullanıyorsunuz? Dropların sebebi olabilir.

Takılmalar mı oluyor, yoksa fps bazı yerlerde düşüyormu? Düşüyorsa kaçtan kaça düşüyor?
hocam takılma kasma oluyor fps sabitliyorum 165 e 144 e 140 tan 120 düşüyor sonra 80 50 civarların da kalıyor ara ara yükseliyor ve tekrar düşüyor
8 GB VRAM yetersiz kalıyor olabilir. GTA girmeden önce PC resetleyip girmek çözüm olabilir. Ayrıca kaç GB RAM kullanıyorsunuz? Dropların sebebi olabilir.
16 gb ram kulanıyorum ve hızları en yüksekte

hocam takılma kasma oluyor fps sabitliyorum 165 e 144 e 140 tan 120 düşüyor sonra 80 50 civarların da kalıyor ara ara yükseliyor ve tekrar düşüyor

16 gb ram kulanıyorum ve hızları en yüksekte
Online oynuyorsanız arada takılmalar olabiliyor, ama gta 5' te amd işlemcilerle şöyle bir sıkıntı yaşanıyor, gece (oyun saati ile 19:00'dan sonra) fps yarından fazla düşüyor özelikle şehir manzarasına bakınca.
Şuanları deneyin: Single mod girin aynı takılmalar oluyormu bir bakın, oluyorsa başka oyunlarda da deneyin, onlarda da takılmalar varsa win güncelemelerini kontrol edin, ekran kartı sürücünüzün güncelliğini kontrol edin, gerekirse DDU ile silip son sürümü yeniden kurun.

Online oynuyorsanız arada takılmalar olabiliyor, ama GTA 5'te AMD işlemcilerle şöyle bir sıkıntı yaşanıyor, gece (oyun saati ile 19:00'dan sonra) FPS yarından fazla düşüyor özelikle şehir manzarasına bakınca.
Şuanları deneyin: Single mod girin aynı takılmalar oluyor mu bir bakın, oluyorsa başka oyunlarda da deneyin, onlarda da takılmalar varsa Win güncelemelerini kontrol edin, ekran kartı sürücünüzün güncelliğini kontrol edin, gerekirse DDU ile silip son sürümü yeniden kurun.

Denedim driverları sil yükle yaptım düzelmedi story mod da da aynısı yaşanıyor bolca drop ve kasma oluyor

Hocam aynı sorunu ben de RX 6750 XT ile yaşıyorum. Benim de işlemcim 5600X Eve geçince detaylı gene bakacağım ben de konu açtım.

Yani ben şu anda ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum ama sorun devam ederse diye korkuyorum büyük ihtimalle AMD'nin uyduruk yazılımından dolayı diye düşünüyorum çünkü bu sorun hemen hemen artık her oyun da olmaya başladı NVIDIA gerçekten yapıyor bu işi gidip son çare olarak yeni bir kart alacağım

Geri
Yukarı