R5 Pro 3400G sisteme Windows XP yüklersek performans atışı olur mu?

Windows XP desteği 2014'te sona erdi, güncel programların çoğunluğunu da kuramıyorsunuz. Ayrıca güncel sistemlerde Windows 7 ve 8.1 bile sıkıntı çıkarırken bu sistemde XP'yi çalıştırabileceğinizi zannetmiyorum. Zaten 2001'den kalma tarihi eseri bu yılda hem de güncel bir sistemde kullanmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Çok XP kullanmak isterseniz sanal makine üzerinde test edebilirsiniz.

Son düzenleme:
O sisteme ciddi ciddi XP kurmak yerine 8.1 kursanız diyorum.

Windows XP desteği 2014'te sona erdi, güncel programların çoğunluğunu da kuramıyorsunuz. Ayrıca güncel sistemlerde Windows 7 ve 8.1 bile sıkıntı çıkarırken bu sistemde XP'yi çalıştırabileceğinizi zannetmiyorum. Zaten 2001'den kalma tarihi eseri bu yılda hem de güncel bir sistemde kullanmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Çok XP kullanmak isterseniz sanal makine üzerinde test edebilirsiniz.

Eyvallah ben de kestiğini düşünüyordum bir sorayım dedim teşekkürler. Çözüm.

Arkadaşlar merhaba. Biligsayarım Windows 11. Windows XP kursam performans artışı olur mu?
Bir de Microsoft, Windows XP'den desteğini kesti mi?
Sistemim:
-Ryzen 5 Pro 3400G.
-Crossair 16 GB RAM.
-

Abi, 7 kuranı görürüm de XP ne ya? Adam i3 9. nesile 7 kuruyor. Bu da XP kuruyor. Yaratıcılıkta 1 numara. Siz buna XP kuramazsınız. Çünkü boot edemezsiniz. Ekran gelmez. Harbi ben kafayı yedim ya. Eski model bir PC al ona kur. Ryzen işlemci ve XP. Recep Baltaş görse kafayı yer. Eminim.

Arkadaşlar merhaba. Biligsayarım Windows 11. Windows XP kursam performans artışı olur mu?
Bir de Microsoft, Windows XP'den desteğini kesti mi?
Sistemim:
-Ryzen 5 Pro 3400G.
-Crossair 16 GB RAM.
-

Nostaljisine 2 GB RAM'lik bilgisayarıma XP kurmuşluğum var ama bende sistem yavaş çalışmasına rağmen Windows 10 var ve sen XP diyorsun öyle bir sisteme ya XP yetmez sen ona git Windows 3.1 kur nostajinin dibini yaşa yine de kuracağım diyorsan ISO dosyasını indir aioboot ile USB'ye yazdır kur. Ve 16 GB RAM'lik bilgisayara XP kuran senin gibi hiç kimse yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı