Daha fazla  
Ekran kartım: AMD R7 240 4 GB 128bit

Daha önceden orta ayarlarda CSGO - GTA 5 oynayabilirken şuan ise CSGO'da yapabileceğim en düşük ayarlarda 130 FPS alıyorum ve bunu almak istememdeki neden FPS drop. 130'dan 20'ye düşüyor ve eski ayarlarımda minimum 60-70'i görürken max 100 alıyordum. GTA 5 ise 50-60 FPS ile oynuyordum ve fan sesi duymuyordum en azından uzun bir süre sonra azıcık geliyordu şuan ise 15-20dk sonra oyun kapanıyor ve ısısı 106'yı falan bile görüyor. 100-106 arası oluyor. Oynayabiliyorken hiçbir şey yüklemeden birden oynayamamaya başladım. CSGO oynuyordum 1-2 gün sonra girdim ve FPS drop olduğunu gördüm şuan çözemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Ekran kartı.PNG

Bu da GTA 5'e girdiğimde olan ısı :/ 56 ise PC'yi yeni açmıştım ve öyle direkt GTA 5 girdim, 56'dan direkt 100'leri görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım : HP K2F39EA (Alalı uzun zaman oldu)

Bilgisayarında fazladan fan varmı?
Hayır yok bilgisayarımı toplama almamıştım bu arada. Ekran kartının küçücük kendi fanı var. Önceden bi sıkıntı yaşamazken şimdi böyle oluyor :(

Fan devirlerini de düşününce sensörlerde hata var kanımca. GTX 760 ile 98 derece görmüşlüğüm var fan sondayken. Ama o kart için normal olduğunu sanmıyorum. MSI Afterburner yazılımı ile de kontrol eder misin?
O yazılım ile kontrol derken neyini kontrol edicem ? Derecesine oradan baktım ve fan hızını 100e koyduğumda yine sonuç aynı. Etki etmemişti. Başka bir şeye mi bakmam gerekiyor ?

Son düzenleme:
Driverları güncelledim. Pc içini temizledim ve temizdi zaten. Kasanın içini temizledim o da temizdi :(

O yazılımdaki sıcaklık değerlerine bakmanızı kastetmiştim. Orada da aynı mı?
Evet orada da aynı malesef üstte baktığım program da CPUID HWMonitor

Ekran kartının fanını söküp GPU'yu temizleyip kaliteli bir macunla yenilemeyi dene.
Bunu deneyeceğim :) Umarım olur.

Driverları güncelledim. Pc içini temizledim ve temizdi zaten. Kasanın içini temizledim o da temizdi :(

Evet orada da aynı malesef üstte baktığım program da CPUID HWMonitor

Bunu deneyeceğim :) Umarım olur.
Ama çok dikkatli ol ekran kartını çöp yapabilirsin bunu izle önce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Macun olarakta bu 5 iletkenliğe sahip:XIGMATEK POWERFUL THERMAL MACUN - Vatan Bilgisayar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Macun olarakta bu 5 iletkenliğe sahip:XIGMATEK POWERFUL THERMAL MACUN - Vatan Bilgisayar
En kısa sürede deneyeceğim sağolasınız. Düzelip düzelmediğini buraya geri yazacağım.

Bu macunu aldım ince bir katman şeklinde sürdüm ama aynası bunun kadar büyük değilmiş benim ekran kartının ve bir fark olmadı yine 107 dereceyi görüyorum :/ Droplar devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı