R7 240 overclock işe yaramıyor

Selares

Hectopat
Yer
İstanbul, Cekmeköy
Daha fazla  
Meslek
Editör
Selam herkese benim bir ekran kartım var, markası: ASUS Radeon R7 240 4 GB 128 Bit GDDR5 OC. Modeli OC modeli olmasına rağmen desteklediği ayarlar oluyor, onları fulluyorum Minecraft'te bile FPS farkı olmuyor. Aynı FPS değerinde oluyor. PSU yetersiz diyeceğim, ekran kartında ekstra güç girişi de yok.
Bu arada PSU: Everest 350W bir PSU. Anakartımda çift ekran kartı girişi var. Acaba aşadakine taksam performans farkı olur mu?
Anakartım: ASUS M5A97 r2.0

Dosya Ekleri

• unknown (1).png
    unknown (1).png
    116,7 KB · Görüntüleme: 50
Selam herkese benim bir ekran kartım var, markası: ASUS Radeon R7 240 4 GB 128 Bit GDDR5 OC. Modeli OC modeli olmasına rağmen desteklediği ayarlar oluyor, onları fulluyorum Minecraft'te bile FPS farkı olmuyor. Aynı FPS değerinde oluyor. PSU yetersiz diyeceğim, ekran kartında ekstra güç girişi de yok.
Bu arada PSU: Everest 350W bir PSU. Anakartımda çift ekran kartı girişi var. Acaba aşadakine taksam performans farkı olur mu?
OC'yi oyuna girdikten sonra yapmayı deneyin, ben R7 265 ile sorunu o şekilde çözmüştüm.

Alttakine takmayın üstteki her zaman daha fazla performans verir.

Hocam eğer bu yaptığın değer uygulanıp yük altına girseydi büyük ihtimal yangın çıkardı.
Hocam eğer bu yaptığın değer uygulanıp yük altına girseydi büyük ihtimal yangın çıkardı.

Ve değerleriniz yük altında ortaya çıkar. Yani ayarlar yapıldıktan sonra bench programı çalıştırıp denemeniz gerekir

PC patlayabilir o ayarla :/

Ve değerleriniz yük altında ortaya çıkar. Yani ayarlar yapıldıktan sonra bench programı çalıştırıp denemeniz gerekir
hocam hiç birşey olmuyor sanki program bozulumş gibi 2 kere sildim yükledim yine aynı..
amdnin driverden de değiştiriyom değerleri geri alıyor değerleri otomatik yani overclock yapıyorum ama hiç bir faydası olmuyor boşa yapıyorum gta 5 de 1fpslik fark bile olmadı o ayarlarda tam yükte

Hocam hiçbir şey olmuyor sanki program bozulumş gibi 2 kere sildim yükledim yine aynı.
AMD'nin driverden de değiştiriyom değerleri geri alıyor değerleri otomatik yani overclock yapıyorum ama hiçbir faydası olmuyor boşa yapıyorum GTA 5'de 1FPS'lik fark bile olmadı o ayarlarda tam yükte.

O.c isini paran varsa yap canim kartin gucsuz bir kart o.c yapmaya degmez bunun yerine GTA 5 için golge ayarini dusur yapilacak islem
Belgeler > Rockstar Games > GTA V konumuna gelip settings.xml dosyasını not defteriyle birlikte aç. Ondan sonra shadowquality değerini 0 yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı