R7 2700X İçin Soğutma Önerisi

rogueofsniper

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
  • AMD Ryzen 7 2700X
  • MSI Geforce GTX1080 Gaming X
  • WD 3.5 1TB Caviar Blue
  • Cooler Master Masterbox Lıte 5 MidT Atx Rgb Pencereli Kasa
  • GIGABYTE GA-AX370-Gaming K5 Anakart
  • Samsung 500GB 970 Evo
  • GSKILL 16GB SniperX 3000MHz RAM
  • Cooler Master Masterwatt 750W 80 Plus Güç Kaynağı

Sistemim bu şekilde, 2 ila 3 saat civarı PUBG, Battlefield 1 ve Rainbow oynadığımda CPU 85 dereceyi GPU 60 dereceyi görüyor, soğutmak için ne önerebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU soğutucusu mu almayı düşünüyorsun? Bütçe belirt. O.C yapıldı mı? Termal macunda sorun yoksa o derecelere çıkması normal değil.
Belki alakasız gelecek ama ben o kasadan dolayı olduğunu düşünüyorum. Kasanın önünü açıp sıcaklıklara öyle bakar mısınız? Şüphelerim var.

Soğutucunun yerine tam oturduğunu varsayıyorum. Diğer etkenler de dahil.
Vatan Bilgisayar'dan 2 hafta önce topladım toplayan arkadaş soğutucuyu düzgün oturtup macun sürdümü bilmiyorum parçalara zarar vermekten korktuğum için kendim söküpte takamıyorum @Oreki'nin dediği gibi egzoz fanının olduğu kısım ve kasanın üst kısmı alev püskürüyor resmen sizce kasayı mı değiştirmeliyim yoksa vatan bilgisayara götürüp çalışanlara durumu anlatsam daha mı mantıklı olur.

Vatan Bilgisayar'dan 2 hafta önce topladım toplayan arkadaş soğutucuyu düzgün oturtup macun sürdümü bilmiyorum parçalara zarar vermekten korktuğum için kendim söküpte takamıyorum @Oreki'nin dediği gibi egzoz fanının olduğu kısım ve kasanın üst kısmı alev püskürüyor resmen sizce kasayı mı değiştirmeliyim yoksa vatan bilgisayara götürüp çalışanlara durumu anlatsam daha mı mantıklı olur.
Bende de Dark Supernova kasa var önü camlı idi benimkinin de. Camı çıkardım ekran kartı boşta 48 derece oluyor. Ön cam takılıyken 60 derecede fan çalışıyordu. Dediğim gibi ön camı çıkarıp denersen farkedersin.

İşlemcim de i7 8700'dı benim de 80 derece oluyordu gittim sıvı soğutma aldım keşke almasaymışım camı çıkardıktan sonra stok fanla test ettim. 65 derece oluyordu aynı oyunda.

Dostum o kasayı alanların bir kısmı yan kapağını veya ön kapağını söküyorlar sana tavsiyem kasayı değiştir sebebi kasa muhtemel birde jira hocamın dediği gibi bir soğutucuyu da kontrol et

Bende de Dark Supernova kasa var önü camlı idi benimkinin de. Camı çıkardım ekran kartı boşta 48 derece oluyor. Ön cam takılıyken 60 derecede fan çalışıyordu. Dediğim gibi ön camı çıkarıp denersen farkedersin.
Çıkartmayı denerim ama anlamadığım için fazlada uğraşmak istemiyorum. Vatan Bilgisaya'ra götürüp durumu anlatacağım yorumun için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı