Çözüldü R7 370 Ekran kartı yandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yavuzthegreat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.
Önceden açtığım bir konuda da belirttiğim üzere ikinci el bir sistem toplamıştım kendi çapımda. R7-370 ekran kartı satın almıştım ama PSU 300W imiş böylece ekran kartını yakmış oldum. Sonrasında 500W Aero-cool 12W'dan 456V veren bir PSU aldım( saydığım tüm parçalar ikinci el). Sorunu fark etmediği için satın aldığım ekran kartı sahibi, kartın ikincisini de verdi. 1-2 ay böyle kullandım herhangi bir sorun çıkmadı. Sistemde i3-3210 işlemci vardı ve darboğaz yaptığından dolayı i7-2600K ile değiştirdim. Değiştireli 1 hafta oldu-olmadı ki oyun esnasında bilgisayar dondu ve tekrar başlatınca siyah ekrandan ileriye gitmedi. BIOS'a girmeye çalıştığımda ise ekran yeşil yeşil oldu ve anladım ki ekran kartına zarar verdim. Ekran kartını söküp onboard girişe taktığımda ise ekrana görüntü geldi. Soracağım soru ise şu, ekran kartının bozulmasına sebep PSU olabilir mi? Eğer olabilirse i3'de sıkıntı yapmayan PSU i7'de neden yaptı, arada 30 TDP falan oynuyor. Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum fakat çekincelerim var sorun PSU'da mıydı yoksa ekran kartında mı diye, görüşleriniz nelerdir?

Çözüm
Ekran kartının ömrü bitmiş, R7 370'in MSI versiyonu hep aynı olayla hayata gözünü yumuyor. Bende de aynısı oldu. Sürücü yükleyince ekran ya açılmıyordu ya da glitchlenip kapanıyordu. PSU'dan bir sıkıntı olmaz.
Ekran kartının ömrü bitmiş, R7 370'in MSI versiyonu hep aynı olayla hayata gözünü yumuyor. Bende de aynısı oldu. Sürücü yükleyince ekran ya açılmıyordu ya da glitchlenip kapanıyordu. PSU'dan bir sıkıntı olmaz.

Çözüm
PSU ve ekran kartı PSU onu yaktın gibi görünüyor yeni bir ekran kartı almak istersen GTX 960 veya GTX 770 al derim.
Önerinizi dikkate alacağım. Ama çekindiğim konu eğer psu ekran kartını yaktıysa, yeni alacağım ekran kartını da yakmaz mı?

ASUS STRIX 2 GB versiyonuydu, son hafta oyunlarda FPS düşmesi falanda yemeye başlamıştım, ama ikinci el olduğundan dolayı zaten çok kullanılmıştı sorun PSU'da değilse yeni bir kartı rahatlıkla alacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı