R7 3700U bilgisayar oyunlarda düşük FPS alıyor

eren121212

Femtopat
Merhabalar, benim bir dizüstü bilgisayarım var işlemci AMD Ryzen 7 3700U 2.3GHz Turbo 4 çekirdek, RAM 8 GB ama kullanılabilir 5.96 düzeltmeye çalışıyorum, 512 GB SSD'si var, AMD RX Vega 10 grafik kartı var, 2096 MB ama oyunlarda FPS düşüyor ve çok garip bir şekilde. Mesela Left 4 Dead2'de 30'a iniyor ama Minecraft'ta düşük ayarlarda 15 yüksek, ayarlarda ise 7 8'e kadar düşüyor oyun ekranını kapatıp açınca 50'ye falan çıkıyor. The Walking Dead'a New frontierda yani sezon 3'te 25'e kadar düşüyor. En iyi performansa ve oyun moduna alıyorum en fazla 10 15 maksimum 20 FPS artıyor. Bir çözümünüz var mıdır?

Merhabalar, benim bir dizüstü bilgisayarım var işlemci AMD Ryzen 7 3700U 2.3GHz Turbo 4 çekirdek, RAM 8 GB ama kullanılabilir 5.96 düzeltmeye çalışıyorum, 512 GB SSD'si var, AMD RX Vega 10 grafik kartı var, 2096 MB ama oyunlarda FPS düşüyor ve çok garip bir şekilde. Mesela Left 4 Dead2'de 30'a iniyor ama Minecraft'ta düşük ayarlarda 15 yüksek, ayarlarda ise 7 8'e kadar düşüyor oyun ekranını kapatıp açınca 50'ye falan çıkıyor. The Walking Dead'a New frontierda yani sezon 3'te 25'e kadar düşüyor. En iyi performansa ve oyun moduna alıyorum en fazla 10 15 maksimum 20 FPS artıyor. Bir çözümünüz var mıdır?

Çok ısınıyor olabilir ve o laptop oyun laptopu değil.

Sıcaklık arttıkça işlemci kendini sınırlıyor ve frekans düşürüyor. Sıcaklık düşünce eski frekansına geçiyor ve fps normale dönüyor. Bu döngü böyle devam ediyor. Ram olayıda 2 gb ram ekran kartı dediğiniz Vega 10 tarafından kullanılıyor. Sanırım biosta onun bir ayarı yok laptoplar da. Yani o bir hata değil.

Sıcaklıkları kontrol edin. Benim öngörüm bellek miktarının yetersiz olması. Vega 10 tümleşik bir GPU ve sizin 8 GB belleğinizin 2 GB kadarını bu GPU kullanıyor. Geriye kalan 6 GB bellek de muhtemelen drop yaşamanıza neden oluyor. 8 GB bellek takviyesi yaparsanız sorun çözülür diye düşünüyorum.

reis ısındığındandır ben laptobun altına buz koyuyordum poşete sarıp

Reis ısındığındandır ben laptopun altına buz koyuyordum poşete sarıp.

Abi gülmekten ölcem şimdi bende yapıyordum eski laptopta sen beni güldürttün ya Allah'ta seni güldürtsün demek ki benden başkasında yapıyormuş. Benim eski PC iki dakika oynasam yandaki fanı 80 90 oluyordu çok oynayınca 100Ü görüyordu poşete buz koyuyordum kayıyordu bir de şu an varya altıma etcem gülmekten.

Abi gülmekten ölcem şimdi bende yapıyordum eski laptopta sen beni güldürttün ya Allah'ta seni güldürtsün demek ki benden başkasında yapıyormuş. Benim eski PC iki dakika oynasam yandaki fanı 80 90 oluyordu çok oynayınca 100Ü görüyordu poşete buz koyuyordum kayıyordu bir de şu an varya altıma etcem gülmekten.

Lklsdjhgnlşkfhn benim laptop eski video izlemek için kullanırım genelde onda bile yarım saat içinde yumurta kırsan pişirecek dereceye geliyor bende dolaptan buz alıp koyuyordum mükemmel çözüm.

Ben şu kullanılabilir 5.96 GB problemini çözeyim gerisi sizde.
O 2.04 GB'lık alanı ekran kartı almış. O yüzden 2 GB alan eksik.

Geri
Yukarı