R7 3700X ve RTX2080 Super'li her şey dahil sistem toplama

Sıvı doğutucuda Corsair işin erbabıdır. Nasıl ki SSD'de Samsung uzun ömürlü ise Corsair de sıvı soğutmada. Corsair H45 kullanıyorum 9600k işlemciyle, 120 MM'lik sıvı soğutma olduğu halde hava soğutmada rakibi çok az. Çevremdekiler de Corsair kullanıyor 240 MM'lik filan. Bir ara Cooler Master kullanan vardı bir yıl içinde bozuldu. Adam bizimle Rainbow oynarken beyler işlemci çok ısınıyor dedi yarını göremedi sıvı soğutma 🙂

Oynadığın oyunlar cs gibi sistemi hiç yormayacak oyunlar ama 4 sene sonra AAA oyunları belki oynayamayacaksın ama 4 sene sonra bir tane daha orta düzey sistem alıp 4 sene sonra çıkan oyunları şimdiki bilgisayarından çok daha performanslı şekilde oynayabilirsin cs'yi o çözünürlükte muhtemelen ekran kartının %20-%25 gibi bir miktarını kullanır.

Oynadığın oyunlar CS gibi sistemi hiç yormayacak oyunlar ama 4 sene sonra aaa oyunları belki oynayamayacaksın ama 4 sene sonra bir tane daha orta düzey sistem alıp 4 sene sonra çıkan oyunları şimdiki bilgisayarından çok daha performanslı şekilde oynayabilirsin CS'yi o çözünürlükte muhtemelen ekran kartının %20-%25 gibi bir miktarını kullanır.

4 Seneye kadar degiştiririm parçaları zaten ama 2070SUPER i de bir gözden geçireceğim.

İ.

Amaç iyi bir ekran kartı alıp işlemci alıp o camdan birilerine 2080S kartım var demekse alabilirsin. Ama bence özellikle şu dönemde orta seviye sistem almanız çok daha mantıklı 1280X920 vs. diyorsunuz çok mantıksız alacağınız sistem.

Dostum etrafımda birsürü insan var adamın 9900K'sı ve 2080'i var ama Fortnite'yi 1080P Low'da oynuyor o zaman o ne? Şimdi de iyi bir şey almak istiyorum param varken orta bir sistem almam 4 sene sonrada satıp yenilerini alırım mesela unl... Adam 9900K'yı 5 GHz'e OC etmiş ve 2080 Ti'ı var adam CS:GO'yu 1280X960'da oynuyor.

Millet takmış şu kart için şu çözünürlük ideal olayına. İyi kart al 5-6 yıl kullan. Günümüzün ihtiyaçlarına göre kart al 2-3 yıl kullan. Tercih senin. Arkadaşım 980 TI kullanıyor yıllardır. Ben ise ne gerek var dedim. AMD 270X( BF4 için) aldım sonra RX 480 (BF1 için) sonra RTX 2060(BF5 için) şimdi RTX 2070. O hala aynı kartı kullanıyor. İmkanın varsa gereğinden güçlü kart almak her zaman iyidir. Gün günden pahalı, Geçen ay RTX 2070'i 3100 TL civarına aldım şimdi 4000 TL civarı. FSP Hydro G 750 Watt PSU'yu geçen yıl 650 TL'ye aldım şimdi 1000 TL. Birsürü örnek var. Ekran kartında sık sık değiştirip para harcamak iyi birşey değil.

Millet takmış şu kart için şu çözünürlük ideal olayına. İyi kart al 5-6 yıl kullan. Günümüzün ihtiyaçlarına göre kart al 2-3 yıl kullan. Tercih senin. Arkadaşım 980 TI kullanıyor yıllardır. Ben ise ne gerek var dedim. AMD 270X( BF4 için) aldım sonra RX 480 (BF1 için) sonra RTX 2060(BF5 için) şimdi RTX 2070. O hala aynı kartı kullanıyor. İmkanın varsa gereğinden güçlü kart almak her zaman iyidir. Gün günden pahalı, Geçen ay RTX 2070'i 3100 TL civarına aldım şimdi 4000 TL civarı. FSP Hydro G 750 Watt PSU'yu geçen yıl 650 TL'ye aldım şimdi 1000 TL. Birsürü örnek var. Ekran kartında sık sık değiştirip para harcamak iyi birşey değil.
Katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı