R7 3700X ve RTX2080 Super'li her şey dahil sistem toplama

ZTAlp

Centipat
Selamlar her şey dahi sistem topladım ama önemli bir şey var SS Apex Pro alacagım kararımdan vazgeçmeyi düşünmüyorum zar zor ikna ettim babamı ver sistem alacagım Apex Pro alacagım lütfen gelipde "o klavyeyi alma git anakartı yükselt" demeyin sistemimi sonra yükseltebilirim ama babam şimdi zar zor izin aldım ve ikna edene kadar canım çıktı önu söyliyeyim.

Dostlar sistem iyi mi? Uyumlu mu?

-AMD Ryzen 7 3700X.
-B450 GAMING Plus Max (ileride X570 GAMING Edge alacagım)
-Gigabyte RTX2080 Super.
-Gigabyte 480GB.
-CM MB511 650W RGB.
-XPG 16 GB (2x8GB) Spectrix D41 RGB kırmızı 3200MHz CL16.

Ekipmanlar:

-ViewSonic 23.6" VX2458-C-mhd 144Hz 1ms.
-SS Apex Pro.
-SS Rival 3.
-SS Arctis 5.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctis 5 yerine Cloud Alpha alın 7.1 bir işe yaramıyor sesi tenekeleştiriyor. Apex Pro yerine K68 RGB al bence yani emin misin o kadar para vereceğine? Anakart parası çünkü.
Ha birde o sistemde 2K monitör almanı öneririm.

Arctis 5 yerine Cloud Alpha alın 7.1 bir işe yaramıyor sesi tenekeleştiriyor. Apex Pro yerine K68 RGB al bence yani emin misin o kadar para vereceğine? Anakart parası çünkü.

Apex Pro'dan vazgeçmeyecegim çünkü ömürlük bir klavye ve Cloud Alpha daha pahalı ve 2K da oyun oynamıyorum 1080P de oynuyorum 2K gereksiz bence.

Boş kasa alıp 700-750 Watt PSU alman ve o monitörün hepsiburada yorumlarını okumalısın. Anakart konusunda ise bence gerek yok. Overclock için anakart ve soğutmaya dünyanın para verme. 100- 200 MHZ arttıtıp birkaç FPS fazla alacağım diye dünyanın parasını harcama. Monitör de önemli. Gözünle göreceksin sonuçta. Kasa iyi olup da o kaliteyi göremezsen seni tatmin etmez o kasa. 2700X ve GTX 1080 kullanan arkadaşım 60 HZ monitörle oynuyor. Eski sistemimden pek bir fark yok diyor.

Son düzenleme:
Boş kasa alıp 700-750 Watt PSU alman ve o monitörün hepsiburada yorumlarını okumalısın. Anakart konusunda ise bence gerek yok. Overclock için anakart ve soğutmaya dünyanın para verme. 100- 200 MHZ arttıtıp birkaç FPS fazla alacağım diye dünyanın parasını harcama. Monitör de önemli. Gözünle göreceksin sonuçta. Kasa iyi olup da o kaliteyi göremezsen seni tatmin etmez o kasa. 2700X ve GTX 1080 kullanan arkadaşım 60 HZ minitörle oynuyor. Eski distemimden pek bir fark yok diyor.
Yani 1080P de oynuyorum o yüzden 2K ve 4K bana göre gereksiz.
Boş kasa alıp 700-750 Watt PSU alman ve o monitörün hepsiburada yorumlarını okumalısın. Anakart konusunda ise bence gerek yok. Overclock için anakart ve soğutmaya dünyanın para verme. 100- 200 MHZ arttıtıp birkaç FPS fazla alacağım diye dünyanın parasını harcama. Monitör de önemli. Gözünle göreceksin sonuçta. Kasa iyi olup da o kaliteyi göremezsen seni tatmin etmez o kasa. 2700X ve GTX 1080 kullanan arkadaşım 60 HZ minitörle oynuyor. Eski distemimden pek bir fark yok diyor.
Ha aynı zamanda 650W yetmezmi? çünkü ileride PSU yu degiştirecegim beni bir 9-10 ay idare etse yeter.

Kulaklık ve farede Steelseries önermem. Farede orta tekerlek aşınıyor, kenar kauçukların yapışkanı akıyor. Kulaklıklarda mikrofonu o fiyatlara yakışmıyor, ses de sanal surroundda iken çamurumsu. Tek artısı konfor.

2K 4K gereksiz değil o sistemde 1080p'de darboğaz olur ve 750W 80+ bir PSU almalısın. Bu durumda kulaklığı Cloud Alpha yapabilirsin ve Apex Pro kadar K68'de ömürlük emin ol.
Kulaklık ve farede Steelseries önermem. Farede orta tekerlek aşınıyor, kenar kauçukların yapışkanı akıyor. Kulaklıklarda mikrofonu o fiyatlara yakışmıyor, ses de sanal surroundda iken çamurumsu. Tek artısı konfor.
Farede şu ana kadar gördüğüm en iyi markalardan biri SteelSeries. Mouse Pad'de de durum aynı. Ha en iyisi Zowie orası öyle ama pahalı.
İleride değiştirmeye değil de şu an en iyisini almaya çalışsan da paran varken ileride uğraşmasan?

2K 4K gereksiz değil o sistemde 1080P'de darboğaz olur ve 750W 80+ bir PSU almalısın. Bu durumda kulaklığı Cloud Alpha yapabilirsin ve Apex Pro kadar K68'de ömürlük emin ol.

Farede şu ana kadar gördüğüm en iyi markalardan biri SteelSeries. Mouse Pad'de de durum aynı. Ha en iyisi Zowie orası öyle ama pahalı.
İleri de değiştirmeye değil de şu an en iyisini almaya çalışsan da paran varken ileride uğraşmasan?

Apex Pro alacagımı 3.kez söylüyorum ve 2K alsamda 1080P'de oynayacagım neden boşuna daha fazla ödeyeyim?
NVIDIA'nın sitesinde 650 Watt PSU öneriyor. PSU'un yetiyor ama sınırlarda gezmemek lazım.
NVIDIA'nın sitesinde 650 Watt PSU öneriyor. PSU'un yetiyor ama sınırlarda gezmemek lazım.

Yani zaten 9 ay sonra degiştirecegim OC falanda yapmayacagım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı