Başarılı Kurulum R7 3800X RX5700XT ROG X570-F MacOS 11.6.5 Big Sur

Merhabalar arkadaşlar, uzun uğraşlar bolca yapılan yanlışlar ile sonunda başarılı bir şekilde sistemime Hackintosh kurabildim. Ufak tefek sorunlar dışında sistem kusursuz çalışıyor. Endüstriyel, Mimari modelleme ve Grafik tasarım üzerine çalışmam sebebiyle Hackintosh'a geçmiş bulunmaktayım. Bu yolculukta bana yardımcı olan sevgili @e.n.e.s ve @Umut Nas Hocalarıma teşekkürler.

Sistemden Görüntüler;
Ekran Resmi 2022-06-16 00.35.18.png
Ekran Resmi 2022-06-16 00.34.10.png

SMBIOS'lar arasında da farklılık gösterebiliyor, bir de bazı kextler ek performans sağlayabiliyor. Bulursam onları atarım EFI'ye işleyip bakarsınız.

Klavye için FN tuşunu atlayarak sırasıyla şöyle yapın Windows gibi olacak kontroller:

Command.
Control.
Option.

Bu şekilde Windows klavye ile kullanılıyor.

Bu KDE Plasma değil mi yahu? 😀
Hayırlı olsun hocam. Keyifli kullanımlar.

Bu konudaki ekteki kexti EFI'ye işleyip tekrar test yapın. Sizin kartınızın desteği olmadığı yazılmış, ona göre deneyin.
Tekrar baktım da bu kextin Catalina üstü sürümlerde sorun çıkarıyormuş. Denememeniz daha iyi olur sanırım. İşlemci için buradakileri işleyebilirsiniz, belki bir etkisi olur.
Bir de OCC üzerinden SMBIOS'u iMac18,3 olarak değiştirin, SMBIOS'un confige işlenmesi için sağ üstten add config.plist seçeneğini tikleyin ve aşağıdan SMBIOS Create seçin.

Son düzenleme:
Bu konudaki ekteki kexti EFI'ye işleyip tekrar test yapın. Sizin kartınızın desteği olmadığı yazılmış, ona göre deneyin.
Tekrar baktım da bu kextin Catalina üstü sürümlerde sorun çıkarıyormuş. Denememeniz daha iyi olur sanırım. İşlemci için buradakileri işleyebilirsiniz, belki bir etkisi olur.
Bir de OCC üzerinden SMBIOS'u iMac18,3 olarak değiştirin, SMBIOS'un confige işlenmesi için sağ üstten add config.plist seçeneğini tikleyin ve aşağıdan SMBIOS Create seçin.
İşlemleri yaptım ama değişen bir durum olmadı hocam
Bu KDE Plasma değil mi yahu? 😀
Hayırlı olsun hocam. Keyifli kullanımlar.
Teşekkürler hocam

SMBIOS'un az da olsa etkilemesi lazımdı aslında, bu Mac hakkında kısmında iMac olarak gözüküyor değil mi?

Geri
Yukarı