Çözüldü R7 5800X boşta 60 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cnbrkl

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Trident Gskill 8x2 16GB
Anakart
Gigabyte aorus b450m elite
Merhabalar, yeni almış olduğum Ryzen 7 5800X işlemciyi bugün taktım. Ama boşta sıcaklık değeri 40-60 arası gidip geliyor. Oyunda sabit 90 derece. Soğutma sistemim MSI MAG CoreLiquid 240R sıvı soğutma. Değerler bu işlemci için normal mi yoksa sıvı soğutma mı arızalandı acaba? Düşünmüyor değilim. 2. bir sorun: Bu sıvı soğutmayı BIOS'ta ve Mystic Light'ta göremiyorum. Yardım edebilecek var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-30 164444.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-03-30 164444.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
240mm sıvı soğutma ile oyunda 70 derece civarında olması lazım. Sıvı soğutucun kronik sorunlu ve muhtemelen arızalı. Son 1 haftada CoreLiquid 240R ile ısınma sorunu yaşayan 5-6 kişinin daha konusunu gördüm.
240mm sıvı soğutma ile oyunda 70 derece civarında olması lazım. Sıvı soğutucun kronik sorunlu ve muhtemelen arızalı. Son 1 haftada CoreLiquid 240R ile ısınma sorunu yaşayan 5-6 kişinin daha konusunu gördüm.

Çözüm
Stres testinde cooler master 3 fanlı sıvı sogutma ile 80-82 derece görüyorum. ısınan bir işlemci . oyun için yüksek gibi değerler.

Msi markasının bu serisinde bulunan sıvı soğutmalarin da kronik sorun söz konusu diye hatırlıyorum.

Hatta bu modelleri geri çağırıp değişim yaptığını hatırlıyorum. Sıvı soğutmaniz da bir problem olabilir.

Pompa RPM sini kontrol edin Bios dan işlemci sıcaklığına bakın sıvı soğutmanin pompasini Pump soketine taktığınızdan emin olun.

Sorun muhtemelen sıvı soğutucunda. Kronik sorunlu olan model değil miydi o? MSI'ın geri toplattığı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı