R9 280x oyunlarda kasıyor

Evet, işlemci soğutucusu ters takılmış. Tam tersi yönüne çevirin. Eğer gerçekten de bu mondajı da Vatan çalışanı yaptı ise, onları bi güzel dövmek sünnet oldu.:D

Ben olsam şikayet ederdim. :D Bir soğutucunun yanlış tarafa takıldığında nelere sebep oluyor. Bunlan yırtmışsınız diyelim. Başka bir şeyi yanlış takmamış allahtan. :)

Bu arada şaka maka ama o jelatini kesin çıkar. Eğer o jelatin sıcaklıktan erirse ekran kartının soğutucusuna, ekran kartına vb. şeylere %100 zarar verir.

Sorunun çok büyük ihtimal ısınma kaynaklı kardeşim. Fanın yanlış yere bakıyor. Sıcak havayı kasanın içine üflüyor ve egzoz fan havayı dışarı attığı için işlemcin nefes alamıyor. Çok basit şekilde sök soğutucuyu tam tersi yöne tak. Bu arada bu resmi kopyalıyorum. İleride "vatan sistemi güzel topluyor mu?" Gibi bir konu açılırsa bu resmi paylaşacağım.

Ben olsam şikayet ederdim. :D Bir soğutucunun yanlış tarafa takıldığında nelere sebep oluyor. Bunlan yırtmışsınız diyelim. Başka bir şeyi yanlış takmamış allahtan. :)
Bir daha vatan'a toplattırmam.

Bu arada şaka maka ama o jelatini kesin çıkar. Eğer o jelatin sıcaklıktan erirse ekran kartının soğutucusuna, ekran kartına vb. şeylere %100 zarar verir.
Tamam kardeşim jelatini çıkardım, soğutucu olayını halletİm, bilgisayarın tozunu aldım. Şimdi ne yapayım? Daha test falan etmedim. Bu arada dün ceza yemiştim, cevap veremedim :D

Sorunun çok büyük ihtimal ısınma kaynaklı kardeşim. Fanın yanlış yere bakıyor. Sıcak havayı kasanın içine üflüyor ve egzoz fan havayı dışarı attığı için işlemcin nefes alamıyor. Çok basit şekilde sök soğutucuyu tam tersi yöne tak. Bu arada bu resmi kopyalıyorum. İleride "vatan sistemi güzel topluyor mu?" Gibi bir konu açılırsa bu resmi paylaşacağım.
Tabi kardeşim. Sonuna kadar arkandayım :) Bu arada söylediklerini yaptım. Daha test etmedim, bakalım nolcak? Bu arada dün ceza yedim o yüzden cevap yazamadım:D

Kardeşim bu arada ben soğutucuyu söküp, doğru şekilde takma işlemini yapmadım sadece fan'ı çıkarttım, o siyah olanı, onun yerini değiştirdim. Ama hala oyunlarda bazen kasıp bazen kasmama sorunum var :( Şeytan diyor hepsini iade et

Sorunum hala aynı, şikayet mi etsem artık bilmiyorum ama bıktırdılar ya

Kardeşim sorun hala aynı, dediğiniz her şeyi yaptım. Bir kasıyor, bir kasmıyor. Jelatini çıkarttığımda hiç erimemiş gibiydi ama ya o jelatin zarar verdi ya da başka bir donanımda sıkıntı var ama gerçekten 1 yıldır aynı problem, artık bıktım! :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı