R9 295X2 4K Oyun Deneyimi

UmutIşığı

Hectopat
Daha fazla  
R9 295X2 Hakkında sorularım bazı sorularım var, şimdi bu kartı aldığımızda ne yapabiliriz diğer kartlardan ayıran özellikleri neler ? Birde 4k oyun deneyimimi iyidir 1080p'mi ? Ve nedenleri birde örnek videolar olursa iyi olabilir.
Ek olarak : Şimdi ABD'de bu kartlar 2000 milyar küsür bizim ülkemizde ise şimdi 3000 milyar küsür bunun nedeni nedir ? Birde bu kart ülkemizde 2000 milyar olur mu olmaz mı ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kart amd tarafındaki en hızlı kart. Bu kart için 1080p hakaret edilir derece düşükte kalıyor. En azından 1440p alınabilir. Ülkemizde vergiler daha yüksek. Bu yüzden fiyatta yüksek. Bu kartın yaptığını diğerleri ile de yaparsın ama bu kart daha çabuk yapar ve en hızlısı olduğu için aklında soru kalmaz.

Bana kalırsa, GTX980 alın ve keyfinize bakın. Nvidia'nın çıkardığı birçok teknolojilerden, driver desteğinden, direk directx 12 desteğinden faydalanabilirsiniz. :)

Şimdi bu ekran kartı için monitor almak şartmı ? Bende 1980 1080 monitor varda ondan soruyorum birde 1080P için değer mi ?

Bana kalırsa, GTX980 alın ve keyfinize bakın. Nvidia'nın çıkardığı birçok teknolojilerden, driver desteğinden, direk directx 12 desteğinden faydalanabilirsiniz. :)
R9 295X2 directx 12 desteği varmış öyle diyorlar şu videoda gördüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kartla ilgili neden sorular soruyorsunuz diyorsanız şundan oyunu akıcı bir şekilde ve ultrada oynamak istiyorum bu kartı uygun gördüm. Birde GTX 980 ultra ayarlarda akıcı bir biçimde oyunları oynatır mı ? 80-70 FPS arası.

1080P için 980 almak daha mantıklı. Şuan GTX 690'ın yüzüne bakan var mı ?

Her zaman daha iyisini yapacaklar ve elindekini sana yetersiz hissettirmek için yeni bir şeyler çıkacak ve sende bu dayatma psikoloji ile fazlasını istediğin için ihtiyacın var sanacaksın. Neyse, 4000 liraya 2 yılda bir GTX 980 seviyesinde kart alırsın eğer 1080p ile yürüyeceksen.

Nvidia'nın DSR teknolojisi sayesinde, ekran kartı, gerçek 4K kalitesinde olmasa da, çok daha fazla pixel yoğunluğunda oyun oynayabilirsin. Görüntü gerçekten de çok fark ediyor.
Ayrıca donanımsal ile, yazılımsal desteği karıştırmayın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı