R9 380 4GB AMD GPU'lar doğuştan sorunlu mu?

tcturgut

Hectopat
Daha fazla  
Resimde görüldüğü gibi sistem boşta çalışıyor olmasına rağmen GPU mümkün olan en yüksek hızlarda çalışıyor. OC moda alsam çalışma hızı yükseliyor ve grafik değerleri de son hıza çıkıyor. Manual olarak frekansları düşürmek istersem buna izin vermiyor. Yorumlarınızı bekliyorum...

Adsız.jpg

Bazende bu şekilde saçmalıyor...

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Iki aydır sorunsuz kullanıyorum. Ne olduysa bu son iki hafta içerisinde oldu ama iki hafta içinde anormal bir şey yapmadım...

• Asus P7H55/USB3 Intel H55 DDR3 LGA1156 Anakart
  • High Power Absolute 850W 13.5CM Fanlı Modüler, 80+ Verimli Power Supply
  • Intel Core i3 550 3.20 Ghz 4 Mb Cache LGA1156 İşlemci
  • Patriot Sector5 4GB (2X2GB) 1333MhzDDR3 Gaming RAM
  • Hi-Level 4GB (2x2GB) 1333MHz DDR3 Ram

Win10 pro guncel. Tüm yazlımlar güncel bios dahil..

Dün gece format attım Win 7 kurdum fakat güncelleme yapmadığı için bazı sürücülerde sorun yaşadım ve Win 10'a yükselttim...

Yükseltme ile kurduysanız bir takım sorunlar yaşamanız normal. Size tavsiyelerim şunlar:
  • Windows 10 x64 Pro veya Home kurunuz. Temiz kurulum ile kurunuz.
  • Sürücülerinizi, DX ve Visual kütüphanenizi en güncel şekilde kurunuz.
  • Sistemde harici bir disk varsa şimdilik çıkartın. Sadece Windows kurulu olan kalsın.
Msı AfterBurner ile oyunlara bir girin bakalım. GPU Load ne alemde. FPS sorunu yaşıyor musunuz?

Önceden 60 FPS aldığım yerlerde 19-25 FPS ile oynanmaz halde bıktım ya servise göndereceğim onlarda bir şeyi yok diye geri gönderirler. Farklı PC'lerde denedim aynı :(
Hem perfermans vermiyor hemde aşırı güç tüketiyor .OC modda bile FPS değişmiyor.

Ben msi gaming app kurunca aynı sorun oldu. Fan ve çalışma hızları boşta iken yükseldi. Programı kaldırıdım ve pc 10 dakika kadar kapalı kaldı ve normale döndü. Belki strix yazılımıda aynı soruna sebep olmuştur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı