R9 380 vs GTX 960

R9380 Falan Almayın Nvidia'dan Vazgeçmeyin ( Nvidia Fanboy diyenede cevap 6 yıldır amd ekran kartları kullandım ) nvidia hem driver hem perfonmans açısından çok iyi bir kart amd'de iyi kart ama driver yapmıyor müşteri şüphe korkuyla alıyor bu seferde ve 3-4 fps birşey değil

@OpelAstra1.3CDTI birde şöyle bir olay var insanlar bunu hesap etmiyor, R9 380 alarak bi kaç fps fazla alıyorlar ama ısı değerleri yüksek eşittir O.C. potansiyeli az ama Nvidia ürünleri ve dahil olarak Gtx960 çok serin çalışmakta, güzel bir O.C. ile R9 380'i zaten geçmekte hemde daha az PSU dan güç çekiyor ve az ısınıyor bunu bir düşünün @Berke Han Temizöz amacım fanboyluk değildir bir şeyi körü körüne savunmaktan vazgeçirmektir...

Amd hiç mi driver yayınlamıyor? R9 380 overclock yapılmıyor mu? Taş çatlasa R9 380 3-5 derece daha sıcak çalışacaktır. Amd eskiden driver konusunda kötüydü. Ancak o devir eskide kaldı.

Fred çakmaktaş mı? yoksa Barney moloztaş mı ? :) Bu tartişma uzayıp gider. Bence R9 380 fiyat olarak daha uygun gibi. Ama ben yeni çıkıcak 380X i çok merak ediyorum.

AMD driver konusunda eskisi gibi değil, driverler artık geliyor. Sadece GTX 960 overclock olmuyor, R9 380'de overclock oluyor. Performans olarak R9 380 daha güçlü bir kart. R9 380 almanı öneririm. Ayrıca bu konudan site de onlarca konu var. O konulara da bakabilirsin. Bu konu uzayıp gider.

AMD driver konusunda eskisi gibi değil, driverler artık geliyor. Sadece GTX 960 overclock olmuyor, R9 380'de overclock oluyor. Performans olarak R9 380 daha güçlü bir kart. R9 380 almanı öneririm. Ayrıca bu konudan site de onlarca konu var. O konulara da bakabilirsin. Bu konu uzayıp gider.
Gtx 960 oc edilmiyor demişsin. İstersen siteden MSI Gtx960 2G incelemesine bakarsan çekirdek frekansını 1500 mhz yapıldığını görürsünüz. Biraz ayrıntı günü kurtarır.

@Yunus Selman Yılmaz Ne yazdığımı düzgün oku, saçmalama. Mesajım da şunu söylüyorum, yukarıda bir arkadaşın yazdığını yazıya cevaben şunu söyledim. Arkadaş diyordu ki GTX 960 overclock edilerek R9 380 seviyesine ulaşır. Ben de şunu dedim sadece GTX 960'e overclock yapılmıyor, R9 380 ekran kartına da overclock yapılıyor. Yani GTX 960'ı overclock edersen R9 380'e yaklaşır. Ancak R9 380'de overclock yapılıyor. Ayrıca istediğin ekran kartına da overclock yapabilirsin. Mesajımı çok yanlış anlamışsın.

Amd'nin driver çıkaramadığı ve güncelleme veremediği yıllar çok geride kaldı. Asus ve Msi soğutma teknikleride çok kaliteli, serin ve sessiz ürünler sunuyor. Nvdia'ya fazladan para vermek yerine R9 380 4G ve i5 4590 alabilirsiniz. Sizin için bu daha iyi olucaktır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bunu Nvdia'yı kötülemek için söylemiyorum beni yanlış anlamayın. Sadece aradaki fiyat farkına değicek bir performans yok ortada 3 aşşağı 5 yukarı aynılar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı