R9 390 nasıldır?

GTX 950.

Sistemim eski olmasa belki 40 FPS'nin üzerinde alırım, genelde ortalama 35 FPS falan veriyor, en az 30, en fazla 39-40 FPS falan veriyor GTX 950.

@CraZyNoMaD Taktınız sizde Asus ısınıyor diye, arkadaşlar sessiz kalabilmek için ısınıyor. Asus R9 390X 4K ultra ayarlarda dibine kadar zorlandığında, fanlar %40 çalışarak 87 derecenin üzerine çıkmıyor. Yani soğutma boşluğu mevcut, mühim olan sessizlik, boşuna STRIX değil serinin adı.

@CraZyNoMaD Taktınız sizde Asus ısınıyor diye, arkadaşlar sessiz kalabilmek için ısınıyor. Asus R9 390X 4K ultra ayarlarda dibine kadar zorlandığında, fanlar %40 çalışarak 87 derecenin üzerine çıkmıyor. Yani soğutma boşluğu mevcut, mühim olan sessizlik, boşuna STRIX değil serinin adı.

Msi ile Asus aynı performansı ve sessizliği sağlarken Asus hem daha fazla ısınacak hemde pahalı olacak ben bunlara rağmen kendimi enayi yerine koyup Asus almam. Fiyatı Msi'dan ucuz olsa neyse derim. İlla almak isteyen varsa alsın ne diyeyim.

@CraZyNoMaD Ben özellikle MSI R9 390X incelemesinde, sessizliğini ön plana çıkartacak bir cümle duyamadım. Ama profesyonel arkadaşlar bizzat deneyimleyerek, Asus R9 390X için özellikle üstüne basa basa, Asus sessizliği gerçekten abartmış ve şuana kadarki en sessiz kar bu olabilir diyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fanların belli bir sıcaklığa kadar çalışmaması olayı sadece Asus'un kullandığı bir teknolojiymiş bu yüzden Strix diyolar dersen yanılırsın. İsmi değil Strix isterse Dead Silence olsun o teknoloji diğer markalarda da var olan bişey ve sessizlik aynı derecede mevcut. İkide bir Asus'un technopat inceleme videolarını referans olarak koyman bu gerçeği değiştirmez.

@CraZyNoMaD Ne söylesem bilemiyorum, ne saçmaladığının farkında mısın? Ben fanların durmasından mı bahsediyorum?

Asus R9 390X Technopat inceleme videosunu bir zahmet aç, 1:02:45 den itibaren 2-3 dakika kadar izle.

Kendi görüşüne uymayan insana kafana göre saçmalama diyemezsin. Saçmalama kelimesini bir daha öyle uluorta kullanma bu sana ilk ve son uyarım. Ha çok merak ediyorsan söyleyeyim, o videoları ilk paylaşıldığı gün izledim. Görüşümde zerre sapma olmadı. Benim gözümde Strix DirectCU III serisi asla alınmaya değmeyecek bir karttır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire Nitro serisi R9 390 alabilirsin. Yalnız alırken arkası backplate'li olan modeli almanı tavsiye ederim. Hem daha güncel modeldir hem de fabrika çıkışlı hızı biraz daha aşırtılmıştır. ( Model No: 11244-01-20G )

Fiyatı 1200 lira civarındadır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı