R9 390 Oyunlarda Takılma Sorunu

Sivrisnake

Hectopat
Daha fazla  
Nasıl anlatsam bilemediğim bir sorun.
Öncelikle sistemim:
  • Msi Z97 Gaming 3
  • Sapphire R9 390 nitro
  • I7 4790k
  • 850W Corsair PSU
  • Thermaltake water 3.0
  • 2x Corsair Vengeance Pro 2400 C11 8GB RAM
  • 240GB Corsair Force LX SSD
  • 1TB Seagate 3.5 Barracuda
  • Windows 10
Sistemim budur, 2 yıldır kullanırım.
Dota 2, PUBG gibi oyunlarda takılıyor ki takılacak bir sistem olmadığını düşünüyorum. Dota 2 de FPS 120 olarak gösteriyor Steam olsun MSI Afterburner olsun oyun takılarak oynanmakta. Takımla derken 120 FPS gösterip 25 30 FPS gibi bir ayarda oluyor. Bazen anlık takılmalar oluyor. Bu takılmalar 0.1 saniye gibi küçük takılmalar. Çok nadir kitleniyor bu kitlenmeler ikiye ayrılıyor 15-30sn gibi uzun bir süre sonra düzelen, birde düzelmeyen. Bilgisayar internette gezerken bile anlık takılmalar yapıyor. Mozilla firefox kullanıyorum.

-İlk başlarda sorunun ısınma sorunu olduğunu düşündüm baktım değil, takılma devam ediyor.
-Temizlik yaptım.
-Termal macun değiştirdim.
-RAM'leri tek tek denedim.
-3-4 sefer format attım.
-HD Tune'de SSD'de sıkıntı yok gibi görünüyor.
-Sürücüler güncel.

Şu ana kadar aklıma gelenler bunları denedim. Elimde fazladan ekran kartı, işlemci olmadığı için onları deneyemedim ama performans testlerinde pek sorun görmedim. Bildiğiniz iyi bir program var ise test yapabilirim. Ya da sorunu bulabilecek bir program.

Dota 2, Fortnite, PUBG bunları oynayacağım öyle ultra grafik falan istemiyorum takılmadan orta halli oynasam yeter. Artık klavye, mause, girişlerinde mi sorun var gibi garip şeyler kafama takar oldum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
100FPS üstü olmasına rağmen Dota 2'de aynı kasıntıları, yırtılmaları yaşıyordum. Dikey eşitleme açılınca benim sorunum düzeldi.

Nasıl düzeldi? Denemediğim ekran kartı versiyonu kalmadı. Bir anda oyun falan kapanıyor muydu? Çok saçma bir şekilde oyun kapanıp açılmıyor. Takılıyor, FPS yüksek gibi görünüp düşük oynuyorsun ilginç ve çok uyuz edici.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olay ne zaman olmaya başladı? 2 yıldır kullanıyorum demişsiniz. Aldığınız ilk günden beri mi oyunlarda takılmaya başladı? Sorunun işlemcinizde olduğunu düşünüyorum herhangi bir hasar almış olabilir mi?

Bu olay ne zaman olmaya başladı? 2 yıldır kullanıyorum demişsiniz. Aldığınız ilk günden beri mi oyunlarda takılmaya başladı? Sorunun işlemcinizde olduğunu düşünüyorum herhangi bir hasar almış olabilir mi?
Bir kaç aydır olmaya başladı. Çözüm üretemiyorum. Üretemedikçe sinirlerim bozuluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı