R9 5900X yük altında 85 derece

Sıcaklık ne durumda ve soğutucu nedir?

Senin sıcaklık değerleri de fena değilmiş hocam soğutucu nedir?
Screenshot 2022-05-07 120725.png

Arka Planda başka uygulamalar açık diye puan 21993 çıktı onları kapatsam 22300 falan olur. Maksimum 76.5 derece Silverstone PF360 ile. Curve Optimizer ile PBO Overclock mevcut ve Power Limiti kendim 185 watt ayarladım stok değil yani.

Sıcaklık ne durumda ve soğutucu nedir?

Senin sıcaklık değerleri de fena değilmiş hocam soğutucu nedir?
Arctic lf 2 360mm. Kasa da mesh, baya hava alıyo faydası vardır muht.

Dosya Ekleri

• IMG-20220429-WA0005.jpg
    IMG-20220429-WA0005.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 43
Reddit’te Cinebench testi esnasında tüketimin 200W olup 22.000 puan alındığı söylenmiş. Anakart neydi ve Prime95 Small FFTs deneyebilir misin hocam?
Anakartım Tuf b550 plus wifi. Kasa mb511. her şey stock ram hariç. Durum böyle. Onu da yaparım müsait bir zamanda.

Arkadaşlar Thermaltake toughliquid 360 almayı düşünüyoruz. Sizce nasıl iş görür mü? Bu Game Booster soğutucuyu diğer bilgisayara takmayı düşünüyorum.

Arkadaşlar Thermaltake toughliquid 360 almayı düşünüyoruz. Sizce nasıl iş görür mü? Bu Game Booster soğutucuyu diğer bilgisayara takmayı düşünüyorum.
CPU Cooler Performance Tier List şu listeye bakabilirsiniz.
ben arctic liquid freezer 2 360mm aldım. tier 1'de baya sağlam ama Argb. sessiz, iyi soğutuyor. buradaki tierlere göre bütçe belirleyerek bir seçim yapın derim.

Senin sıcaklıklar neden o kadar yüksek ben anlam veremedim hala. Benimkileri gördün aynı işlemci aynı soğutucu. Bozuk olabilir mi pompası yahut radyatörü? Thermaltake güzel ondan da memnunum gayet.

Eki Görüntüle 1381549

Bu testi ben de yaptım sonuçlar böyle. PBO vs ellemedim onları da ayarlamaya çalışıp tekrar deneyeceğim. Aldığım puan 20572.
hocam size tavsiyem undervolt yapmanız. ben all core settings -25 kullanmaktayım. fazladan giden elektriği azaltıyor ve cihazının daha serin çalışıyor bu sayede daha yüksek saat hızlarına çıkıyor. fakat giden elektriği çok fazla kısarsanız bu sefer de yetmediği için kapanır. kimisinin işlemcisi maksimum -15 kaldırıyor, kimisinininki -20, -30 kullanan da gördüm fakat onu denemedim. 30'un üstüne çıkan kimseyi görmedim ben kendm -25 kullanmaktayım farkını da gördüm yani o yüzden -20 deneyin bir sıkıntı çıkmıyorsa -25 yapın. daha da yukarıda şansınızı denemek isterseniz -30 da denersiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı