R9 5950X yük altında 90-91 derece

Bydgn

Femtopat
Daha fazla  
Bilmem hatırlar mısın diğer forumda senin 3 parçana kötü demiştim. Bu konuda kötü dediğim 3 parçadan ikisinin acısını çekiyorsun.
Hangi parçalar hocam?

Evet hatırlıyorum ama almış oldum artık sistemi neden aldım demek yerine çözüm arıyorum. Umarım bulabilirim
Özelleştirme seçeneğim var demiştin. Neyse.

Pompa fanını %100'e çek BIOS'tan.

UV doğru yapıldığı zaman performans kaybı yaşatmayan, sıcaklıktan kurtulmanızı sağlayan işlemlerden biridir. Ama dediğim gibi yapsan bile 90-91 dereceyi çok kurtarmaz gibi, 75 falan olsa yapılabilirdi. Daha kaliteli bir sıvı soğutma tercih etmeni öneririm yani.
Fiyat çok abartı olmadıkça sorun değil. Önerebileceğiniz gerçekten işini hakkı ile yapan bir sıvı soğutma var mı?
Özelleştirme seçeneğim var demiştin. Neyse.

Pompa fanını %100'e çek BIOS'tan.
65 derece üstüne çıkınca %100 de zaten

Fiyat çok abartı olmadıkça sorun değil. Önerebileceğiniz gerçekten işini hakkı ile yapan bir sıvı soğutma var mı?

65 derece üstüne çıkınca %100 de zaten
Bu sıvı soğutmanın kötü olma sebebi pompasının radyatörde olması.

Kasa ve sıvı soğutma değişikliğine gitmelisin. İkisi de kötü. Kafam şişmez diyorsan sistemdeki bütün fanları %100 kullan.

Benim anakart msi ama aynı ayarları bulabilir miyim msi biosta ? Ve yaptığı işlemi anlamadım ingilizce olunca kısaca özetlemeniz mümkün mü?
Bios ayarları konusunda aşırı deneyimli biri değilim fakat anladığım kadarıyla boost frekansında işlemci sıcaklığını 75 derecede tutacak şekilde kısıyor yada düzenliyor yaptığı ayar. Videoda performans kaybına uğramadığını söylüyor eleman.

Bu ayar her anakartta olan bir ayar yanlış bilmiyorsam

Bios ayarları konusunda aşırı deneyimli biri değilim fakat anladığım kadarıyla boost frekansında işlemci sıcaklığını 75 derecede tutacak şekilde kısıyor yada düzenliyor yaptığı ayar. Videoda performans kaybına uğramadığını söylüyor eleman.
İşlemci sıcaklığını bu işlemcide 75 Dereceye sabitlemeye çalışsam sanırım çıldırır işlemci. Araştırınca 94-95 dereceleri görenlerin olduğunu ve Amd nin bu durumun normal olduğunu söylediğini gördüm. Çok garip.

Kasa ve sıvı soğutma değişikliğine gitmelisin. İkisi de kötü. Kafam şişmez diyorsan sistemdeki bütün fanları %100 kullan.
Para sıkıntı değil gerçekten ama alsam bunları kime değiştireceğim ve bulunduğum yerde bu işi hakkıyla yapan birinin olduğuna inanmıyorum. Hiç tecrübem yok bende yapamam.

İşlemci sıcaklığını bu işlemcide 75 Dereceye sabitlemeye çalışsam sanırım çıldırır işlemci. Araştırınca 94-95 dereceleri görenlerin olduğunu ve Amd nin bu durumun normal olduğunu söylediğini gördüm. Çok garip.
yorumlarda deneyenler de videodaki gibi benzer sonuçlar aldıklarını yazmışlar denemekten bir zarar geleceğini düşünmüyorum en kötü bios ayarlarını sıfırlayıp farklı çözümler ararsın.

Ayrıca yandaki sistem 2700x ve Rx580 sürekli render da tüm fanlar %100 onun sesinden yeni pc nin sesini duyamıyorum bile :)
yorumlarda deneyenler de videodaki gibi benzer sonuçlar aldıklarını yazmışlar denemekten bir zarar geleceğini düşünmüyorum en kötü bios ayarlarını sıfırlayıp farklı çözümler ararsın.
Haklısınız hocam zarar geleceğini bende düşünmüyorum. Msi bios ayarlarını kurcalayayım benzerse denerim bende

Geri
Yukarı