R9 5950X yük altında 90-91 derece

Bydgn

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci sıcaklığını bu işlemcide 75 Dereceye sabitlemeye çalışsam sanırım çıldırır işlemci. Araştırınca 94-95 dereceleri görenlerin olduğunu ve Amd nin bu durumun normal olduğunu söylediğini gördüm. Çok garip.

Para sıkıntı değil gerçekten ama alsam bunları kime değiştireceğim ve bulunduğum yerde bu işi hakkıyla yapan birinin olduğuna inanmıyorum. Hiç tecrübem yok bende yapamam.
5950X için tam voltaj değerini bilmiyorum ama 1.25V deneyebilir misin? Sıcaklıkların büyük bir oranda düşer oyun performansı ve normal kullanım hızın değişmez fakat benchmark sonuçlarının değerleri düşebilir. Eğer edit ve render programları yoğun bir şekilde kullanmıyorsan hiç düşünmeden bir voltaja ayarla. Yoksa o kadar yüksek sıcaklıkta çalışmaya devam ederse işlemci ve sıvı soğutmanın ömrü belli bir oranda kısalır.

5950X için tam voltaj değerini bilmiyorum ama 1.25V deneyebilir misin? Sıcaklıkların büyük bir oranda düşer oyun performansı ve normal kullanım hızın değişmez fakat benchmark sonuçlarının değerleri düşebilir. Eğer edit ve render programları yoğun bir şekilde kullanmıyorsan hiç düşünmeden bir voltaja ayarla. Yoksa o kadar yüksek sıcaklıkta çalışmaya devam ederse işlemci ve sıvı soğutmanın ömrü belli bir oranda kısalır.
Render ve kayıt işlemini sıklıkla kullanıyorum hocam 3090 ve 5950x tercih etme sebebim iş içindi. Ama sıcaklık değerleri iyice can sıkıyor. Hiç bilgim olmadığı için balıklama girmek istemiyorum voltaj içine birazcık eğitim videosu filan izleyip öğreneyim en azından

Render ve kayıt işlemini sıklıkla kullanıyorum hocam 3090 ve 5950x tercih etme sebebim iş içindi. Ama sıcaklık değerleri iyice can sıkıyor. Hiç bilgim olmadığı için balıklama girmek istemiyorum voltaj içine birazcık eğitim videosu filan izleyip öğreneyim en azından
Hem performans kaybı olmasın hemde sıcaklık artmasın diyorsanız eğer 1.30 civarında deneyin bence. Vede çok büyük bir etkisi olmaz uv'nin. Mesela 60 saniyede çıkıyorsa artık 65 saniyede çıkar ama sağlıklık çalışır.

herşey soğutucu ve macunda bitiyor

Arctic MX-4 2020 yada noctuha macun al değerlerin düşer

1 inci Sistemim
Anakart: Asus Rog Strix B450-F Gaming II AM4
Işlemci : Ryzen 9 5950x 4.7Ghz Overlock
E.Kartı : Galax Gtx 1060 6GB EXOC
Ram : Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18
Soğtcu : Noctua NH-D15S Kule Soğutucu 150mm 2 Fanlı
P.Supply: Everest EPS 600w

5950x kullanıcıları için söylüyorum, 4.7Ghz Overlocklu Boşda 35-40 Derece tam yükte 67 derece

2 inci Sistemim

Anakart: Asus Rog Strix B650E-F Gaming AM5
Işlemci : Ryzen 9 7950x 5.3Ghz Overlock
E.Kartı : Galax GALAKURO RTX 3070 TI 8 GB EXOC
Ram : Kingston Fury Beast 32 GB (2x16) DDR5 6000 Mhz CL40
Soğtcu : Noctua NH-D15S Kule Soğutucu 150mm 2 Fanlı
P.Supply: Everest Rampage FORZA 1200W 80 Plus Platinum Full Modüler

7950x işlemcide 5.3Ghz boşda 45 Derece Tam yükte 82 Derece

2 sistem kullanıyorum. yeni sistem toplayacaklar için söyledim kafanız karışmasın coğu yorumlara aldanmayın. 5950x ve 7950x icin bilgi alabilirsiniz benden.
sıvı soğutucu kullanmadığım icin değerlerini malesef söyleyemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı