Rainbow Six Siege düşük FPS sorunu

ozr

Hectopat
Selamlar. Bu aralar R6S için düşük FPS sorunu yaşıyorum. Önceden böyle bir sorun yoktu yine 40-50-60 FPS oynuyordum fakat şimdi 15-20-30 FPS arasında gidiyor. Driver'lar güncel fakat sadece BIOS güncel değil sanırsam. Onu da sitesinden indirdim fakat yapmaya çekiniyorum bilgisayara bir şey olur diye. Laptop kullanıyorum. Aynı sorunu yaşayıp çözenler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Acer Aspire A315-41G.
8 GB RAM.
AMD Radeon 535.
Ryzen 3 2200U.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi sizin bilgisayarınıza ne yapabilir? Bir şey yapmaktan çok katkı sağlar. BIOS güncellemesini yapın. Bende yaklaşık 2 sene önce tüm oyunlar da aşırı FPS düşmesi yaşıyordum. Temiz kurulum yaptım ve düzelmişti. Malwarebytes ile tarama yapın. Hatta sisteminize uzun süredir format atmıyorsanız format atmanızı da öneririm. Yaz ayındayız, FPS sıcaklıktan dolayı biraz değişkenlik gösterebilir fakat sizinkilerin sıcaklıkla alakası yok sanırım.

DDU ile GPU sürücüsünü kaldırıp 20.4.2 sürücüsünü kurun.

BIOS güncellemesi sizin bilgisayarınıza ne yapabilir? Bir şey yapmaktan çok katkı sağlar. BIOS güncellemesini yapın. Bende yaklaşık 2 sene önce tüm oyunlar da aşırı FPS düşmesi yaşıyordum. Temiz kurulum yaptım ve düzelmişti. Malwarebytes ile tarama yapın. Hatta sisteminize uzun süredir format atmıyorsanız format atmanızı da öneririm. Yaz ayındayız, FPS sıcaklıktan dolayı biraz değişkenlik gösterebilir fakat sizinkilerin sıcaklıkla alakası yok sanırım.
Bilmeyen arkadaşların elinde kalabiliyor hocam bende yaparken çekiniyorum açıkçası. :D

Bilmeyen arkadaşların elinde kalabiliyor hocam bende yaparken çekiniyorum açıkçası. :D
Technopat'ın BIOS güncelleme rehberi ile ilgili bir videosu vardı sanırım. O videoyu telefonunuz dan açarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Her aşamayı gösteriyor zaten.

DDU ile GPU sürücüsünü kaldırıp 20.4.2 sürücüsünü kurun.

sanırsam format atacağım fakat 70-80 gb indirmek ayrı bir dert :D Dediğiniz DDU işlemini yapmaktan çekindim çünkü onun hakkında da bir bilgim yok bilgisayarın çöp olmasını istemem.Teşekkür ederim yardım edenlere :)

Geri
Yukarı