RAM bozuk olduğunda sistem görüntü verir mi?

Derinjack

Decapat
Elektriklerde bir sıkıntı yaşamamıştım ve ardından PC görüntü vermemişti. Ardından PSU'yu değiştirdim. Anakrtı değiştirdim. Şimdi hala görüntü vermiyor. Fanlar çalışıyor. İşlemci, ısınıyor ekran kartı da bayağı 40 50 dereceleri görüyor. Lakin RAM hakkında bilgim yok. (RAM'im 3000 MHz ama analsrt 2667 MHz destekli otomatik ayarlar diye düşünüyorum). Bidliğime göre ekran kartı bozuk olsa görüntü vermez. CPU bozuk olsa açılır lakin BIOS ekranında error verir. Şimdi benim hangi parçam bozuk olabilir?
Sistem:
RX 580
1600X
500W PSU
8 GB RAM
AB350M anakart

RAM'i bozuk bi sistemim vardı, görüntü gelmiyordu ve belirttiğiniz sorunu yaşıyordum RAM'i değiştirince düzelmişti. Şansınız var ise başka bir RAM ile deneyin.

Hiçbir görüntü gelmiyor mu kasayı açtığın zaman.
Hiç görüntü yok. Ama dediğim gibi işlemci ısınıyormuş tamircinin dediğine göre. Pc bendeyken ekran kartının 35 40 45 belkide o kadar ısındığını biliyorum. ( tamirci tanıdık :D)
RAM'i bozuk bi sistemim vardı, görüntü gelmiyordu ve belirttiğiniz sorunu yaşıyordum RAM'i değiştirince düzelmişti. Şansınız var ise başka bir RAM ile deneyin.
Problem de orda deneyebileceğim ram yok. Tamircide de yok.

İslemciyi söktürsen macunuda değiştirmem lazımdı ya da tek tek RAM'leri dene HDD kablolarını kontröl et RAM'leri denediğin zaman RAM'lerinin ucunu bir silgi yardımıyla temizle.

Yeni konular

Geri
Yukarı