RAM OC sonrası Ryzen 5 7600X Cinebench R23 değerleri

Sıvı soğutucu aldıktan sonra tekrarlarım testi. İyi bayramlar herkese.
OCCT'de 94ü görüyor ana en yoğun işlemci kullanan oyunda dahi 50yi geçmiyor. Cinebench 10dk yaptım 83ü geçmiyor. Önemli olan günlük hayat. OCCT'yi stabiliteyi kontrol etmek amaçlı 2 kez kullandım.

Arkadaşlar merhaba.

7600x ve sıvı soğutma var.

r23 multıcore testinde max sıcaklık 89 derece ancak işlemci hep 5.22 mhz”de çalışıyor. Neden 5.45 hızında çalışmıyor olabilir acaba? Bu bir sorun mudur?

Hangi sıvı soğutucuyu aldınız.
Deepcool ls520

Hocam selamlar. Yorumunu çok merak ediyorum. @deadfellow

Gariptir. Benim cpu voltaj değeri 1.170 v'ye çıkıyor en fazla. Watt değeri ise 94w.

Diğer 7600x'lere baktığımda voltaj değeri 1.25-1.3v'ye çıkıyor, watt değeri ise 120-130'a çıkabiliyor. Bende hem volt hem de watt değeri düşük.

Cpu voltajını manuel olarak 1.2v'ye çıkardığımda, cpu 4.7 mhz'de kalıyor . O yüzden geri autoya aldım voltajı.

Sorum şu; işlemcinin düşük volt ve watt değerinde, bu performansa ulaşması silikon kalitesinin iyi olmasından mıdır?

Cpu Vcore Max Voltaj: 1.170v(Bios auto ayarında)
Cpu Max Wat: 94 Watt

Pbo Bios Ayarları:
+200 boost override
-25 curve optimizer

Ekran görüntüsü 2023-09-15 233230.png

Son düzenleme:
Silikon kalitesi ile alakası yok. Sıcaklığa takılıyorsundur ya da stabil olmayan CO.

Ayrıca -25 çok fazla bir değer onu -15'e çek.
Hocam şu anki cinebench r23 puanı çok iyi değil mi? Yani sonuç olarak aldığım performans nasıl ? Çünkü default olarak benden daha yüksek volt ve watta çalışan işlemcilerin puanları benden düşük.

Silikon kalitesi ile alakası yok. Sıcaklığa takılıyorsundur ya da stabil olmayan CO.

Ayrıca -25 çok fazla bir değer onu -15'e çek.
Hocam CO'yu - 15 ' çektim ancak puanım 15.500'e düştü. Testin başında aldığım değerler bu şekilde. Kontrol edebilir misin?
1.jpg

Bu da Pbo Advanced Stock ayarlar

2.jpg

Hocam şu anki cinebench r23 puanı çok iyi değil mi? Yani sonuç olarak aldığım performans nasıl ? Çünkü default olarak benden daha yüksek volt ve watta çalışan işlemcilerin puanları benden düşük.

Hocam CO'yu - 15 ' çektim ancak puanım 15.500'e düştü. Testin başında aldığım değerler bu şekilde. Kontrol edebilir misin?
1.jpg

Bu da Pbo Advanced Stock ayarlar

2.jpg
@deadfellow Hocam bakabildin mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı