RAM Yükseltmesi FPS Düşüşlerini Çözer mi?

dogukan.1903

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum şudur ki PUBG, Fortnite GTA gibi oyunlarda RAM kullanım değerim çok fazla oluyor (7,8 GB) ve en çok PUBG'de yaşıyorum. Sizce 16 GB RAM'e yükseltmeli miyim ? Droplarımın önüne geçer mi ?
Sistem:
  • Pentium G4560
  • MSI Z270-A Pro
  • 8GB 2666 MHz
  • MSI RX470
  • 700W 80+ FSP Hydro güç kaynağı
  • 120 GB SSD + 500 GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni oyunlarda dropları engellemek için 16GB makul bir ram miktarı oldu eğer yükseltirseniz iyi olur. Genelde ram artışları dropların önüne geçiyor.

PUBG için artık 16GB RAM şart gibi birşey illa ki etkisi olur. Keza aynı şey diğer oyunlar için de geçerli.

G4560 Pentium olsa da RX 470'i %85 %90 CPU kullanımıyla çalıştırabiliyor. Yani hemen hemen darboğaz olmuyor ucu ucuna. Testlerini inceledim ve çoğu oyunda 55 60 FPS alıyor 1080P Ultrada.

Sorun G4560, RAM takviyesi ile beraber işlemcinin de değişimini sağlayın. Herkes tutturmuş bir darboğaz hikayesi diye bir şey geçin arkadaşlar şunları. İşlemciniz o oyunlar için zayıf.

Sorun G4560, RAM takviyesi ile beraber işlemcinin de değişimini sağlayın. Herkes tutturmuş bir darboğaz hikayesi diye bir şey geçin arkadaşlar şunları. İşlemciniz o oyunlar için zayıf.

Darboğaz hikayesi denilen şey zaten işlemcinin ekran kartına gerekli beslemeyi sağlayamaması demek. Yani zayıf işlemci = Darboğaz. Hikayeden kastınız nedir anlayamadım.

İşlemci yeterli. İşlemciye yüklenen oyunlarda çok az darboğaz olur hissedilmeyecek derecede. FPS droplarının nedeninin o olduğunu sanmıyorum. RAM'den kaynaklı olması yüksek ihtimal.
Oyun içi MSI Afterburner değerlerini atar mısınız? Özellikle drop anında.
Ayrıca oyununuz SSD'de mi yoksa HDD'de mi?

16 GB yükseltmek eğer sorunların kaynağı RAM ise yardımcı olacaktır. İşlemci yükseltmenizi tavsiye ederim, bence sorun işlemciden kaynaklanıyor. Dar boğaz yapıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı