Ramazan Davulcusuna para verir misiniz?

Ramazan Davulcusuna bahşiş veriyor musun?

• Evet, her sene mutlaka veriyorum.

• Hayır, ben vermiyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Eskiden çalar saatlerin ya da akıllı cihazların olmadığı dönemde çok önemliydi davulcular ama 2021 yılındayız ve sadece gelenek devam etsin diye var olan bir durum bence. Bende davulcular geldiğinde evde yokmuşuz gibi yapıyorum :D

Ben dini inancı olmayan birisiyim. Davuldan da rahatsızlık duymuyorum. Her Ramazan para da veriyorum. Hiç olmazsa bu Ramazan imkanınız varsa sizin de vermenizi öneririm. Çünkü malum pandemi var ve bir şekilde para kazanmaları gerek. Zor günlerden geçiyoruz. Davulcular da ekmeğinin peşinde. En azından benim düşüncem böyle.

Valla bizimki eskiden geliyordu, güzel güzel mâni söyleyip davul çalıyordu. Bizde bahşiş veriyorduk ama artık gelmiyor. Zaten geldiği zaman bizi uyandırdığı için değil, adam işini yaptığı için veriyorduk bahşiş.
Valla bizimki eskiden geliyordu, güzel güzel mâni söyleyip davul çalıyordu. Bizde bahşiş veriyorduk ama artık gelmiyor. Zaten geldiği zaman bizi uyandırdığı için değil, adam işini yaptığı için veriyorduk bahşiş.

Benim istemediğim ve işime yaramayan bir şeyi, bana sormadan yapan birine niye para vereyim? Yani birine gidip ağzına yemek sokup sonra parasını istemek gibi. Bana faydası yok. Güzel çalsalar veya güzel mani söyleseler en azından yetenekli diye verilir ama o da yok. Oturuyorlar kamyonetin arkasına, dan dan vur geç.

Geri
Yukarı